Spor yaparken terlemek kilo verdirir mi fazla kilolardan kurtulmanın bir diğer yolu!

Spor yaparken vücuttan atılan ter yağ yakıyor mu? Spor yapanların en çok merak ettiği sorulardan biri olan spor yaparken terlemek kilo verdirir mi? İşte yanıtı!

Vücutaki fazla kilolardan kurtulmak için her yolu deneyenlerin hatta bir çok tartışma konusu olan spor yaparken terlemek kilo verdirir mi? Spor yaparken terlemek yap yakıyor mu? gibi sıklıkla sorulan sorulara yanıt aradık! Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven merak edilen soruyu yanıtladı.

SPOR YAPARKEN TERLEMEK KİLO VERDİRİYOR MU?

Fit bir vücuda sahip olmak veya sağlık için düzenli olarak egzersiz yapanların ağzından düşürmedikleri cümlelerden olan ''Biz bu vücut için az ter dökmedik'' cümlelerine kulak aşinalığımız mevcut. Peki spor yaparken çok terlemek kilo verdirir mi? Özellikle çok terlemek için beline poşet laylon bağlayıp daha yaz aylarında uzun mesafeli yapılan yürüyüşlerde en çok merak edilen sorulardan biri olan soruya yantı aradık! Peki işin aslı gerçekte nasıl? İşte Atabaş Güven şu şekilde yanıtladı..

''Egzersiz yaparken yüksek yoğunlukta daha fazla terlemek evet daha fala kalori yaktığımız anlamına gelebilir, buna eş değer olarak ta daha fazla yağ yaktığımız anlamına gelir.''

 

 

Yorumlar