Kakao maskesi faydaları kırışıklıkları yok etmenin sırrı burada saklı!

Kakao maskesi nasıl yapılır? Kakaonun faydaları neler? Kırışıklıkları gideren, cildi nemlendiren bu maskenin nasıl yapıldığına gelin hep birlikte bakalım.

Kakao maskesi faydaları kırışıklıkları yok etmenin sırrı burada saklı!

Kakao maskesi faydaları neler? Kakao maskesi nasıl hazırlanır? Kadınların belki de en büyük kabuslarından bir tanesidir cilt kırışıklıkları. Yaşlanma, stres, vb. gibi etkenlerden dolayı ortaya çıkan cilt kırışıklıklarını önlemenin bir yolu bulunmuyor mu? diye merak ediyorsanız bu yazımız tam da size göre! Evde uygulayacağınız 3 malzemeli maske sayesinde bu sorundan kurtulabileceksiniz. Düzenli olarak uyguladığınız kakao maskesi ile cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilecek daha canlı ve gergin bir cilde sahip olabileceksiniz. 

CİLT NEMLENDİRİCİ KAKAO-KAHVE MASKESİ

Malzemeler:

Kakao- Kahve maskesi, 1,5 tatlı kaşığı kakao tozu, 1 çay kaşığı toz kahve, Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı:

Kakao ve kahveyi karıştırdıktan sonra yavaş yavaş ılık su ekleyerek macun kıvamına getirin. Yüzünüze sürün ve yaklaşık 15-20 dakika bekletip soğuk su ile durulayın. 15 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

KIRIŞIKLARI ÖNLEYİCİ KAKAO-YOĞURT MASKESİ

Malzemeler:

2 yemek kaşığı kakao tozu, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Kakao ve yoğurdu iyice karıştırın, balı da ilave edin ve macun kıvamına gelene kadar güzelce karıştırın. Karışımı temiz cildinize sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskesi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yorumlar