Kivi maskesinin faydaları neler cildi yumuşatmaya birebir!

Kışın cildinizi yumuşatmak için kivi kullanabilirsiniz! Sert hava koşullarından yaz mevsimine göre daha çok kuruyan cildinizi kivi maskesi ile yumuşatmak için..

Kivi maskesinin faydaları neler cildi yumuşatmaya birebir!

İçerisinde bulunan C vitamini ile cilde pek çok faydası bulunan kividen maske yaparak cildinize sürün! Evde doğal yöntemler ve malzemelerle kendi doğal günlük veya haftalık cilt bakımınızı yapabilirsiniz! 

KİVİNİN CİLDE FAYDALARI NELER?

C vitamini deposu olan kivi, ciltte kolajen gelişimini arttırarak sivilce ve cilt sorunu olanların doğal tedavisi oluyor. Aynı zamanda cildi nemlendirmeye birebir olan kivi ile kuru cilt sorununu çözebilir. Cilde parlaklık ve yumuşaklık kazandıran kivi ile hazırlayabileceğiniz 2 güzellik maskesini elmaelma.com okurları için hazırladık!

CİLDİNİZİ YUMUŞATMAK İÇİN...

Malzemeler: 1 adet kivi, çeyrek muz, 1 çorba kaşığı yoğurt

Yapılış aşaması; Kivi ile muzu bir kasede püre kıvamına gelene kadar ezin. Ardından yoğurdu ekleyin ve iyice karıştırın. Temiz yüzünüze ve boynunuza sürün, yaklaşık 30 dakika bekleyin. Bu maske cildinizin yumuşamasına, deyim yerindeyse pamuk gibi olmasına yardımcı olur.,

CİLDİNİ YATIŞTIRMAK İSTEYENLER İÇİN...

Malzemeler: 1 adet kivi, 1 çorba kaşığı aloe vera

Yapılış aşaması; Ezdiğiniz kivi ile aloe verayı karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu maske, cildi rahatlatıyor ve yatıştırıyor.

Yorumlar