Kuru ciltler için maske önerileri neler yoğurtlu muz maskesini mutlaka deneyin!

Kuru ciltler için bakım önerileri neler? Evde hazırlayacağınız bu maskelerle cilt kuruluğunuzu yok edebilecek, eski ışıltılı cildinize dönebileceksiniz.

Kuru ciltler için maske önerileri neler yoğurtlu muz maskesini mutlaka deneyin!

Sağlıklı ve iyi görünen bir cilde sahip olmanın sırrı tabiki düzenli cilt bakımından geliyor. Ancak cilt bakımı yaparken ya da yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunuyor. Cilt tipini doğru bir şekilde belirleyebilmek. Eğer cilt tipinize uygun bir şekilde bakım yapmazsanız ilerleyen zamanlarda cildiniz çabuk kırışabilir ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, yağlı bir cilde sahipsiniz ve kuru ciltlere uygun bakım yapıyorsunuz ya da tam tersi. Biz bugün sizlere kuru cilt tipine sahip kişilere uygulanabilecek maske tariflerinin neler olduğunu hazırladık. Cilt tipinizi belirledikten sonra cildinizin kuru olduğunu düşünüyorsanız bu tarifler tam da  size göre. İşte yapmanız gerekenler! 

BOL BOL SU İÇİN 

Kuru bir cilde sahipseniz ilk olarak yapmanız gereken şey günlük su tüketimine dikkat etmeniz olacaktır. Günde en az 2.5 litre su tüketmeniz cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacaktır. 

4 MEVSİM GÜNEŞ KREMİ KULLANIN 

Güneş koruma faktörü yüksek ürünleri dört mevsim kullanmalısınız. Makyaj yapmadan önce de kullanmayı ihmal etmemelisiniz. 

KURU CİLTLER İÇİN MASKE TARİFLERİ 

Yulaf - Elma Maskesi

1 adet elma , 3 yemek kaşığı yulaf , 1 yemek kaşığı bal , 1 yemek kaşığı yoğurt 

HAZIRLANIŞI:

Elmayı rendeleyip yulafla karıştırdıktan sonra çok az suda pişirin. İlk sıcaklığını attıktan sonra 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip güzelce karıştırın. Temizlenmiş cildinize gözaltları hariç tüm yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Yoğurtlu Muz Maskesi

1 adet muz , 3 yemek kaşığı yoğurt , 1 yemek kaşığı bal 

HAZIRLANIŞI

Muzu çatal yardımıyla ezdikten sonra yoğurt ve bal ile karıştırın. Temizlenmiş cildinize uygulayarak kuruyana kadar bekleyin. Yaklaşık 15-20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

 

 

Yorumlar