Patatesin cilde faydaları cilt problemlerini yok ediyor!

Patatesin cilde faydaları nelerdir? 7 den 70'e herkesin severek tükettiği patatesin cilde olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız!

Patatesin cilde faydaları cilt problemlerini yok ediyor!

7'den 70'e severek tükettiğimiz patatesin birçok farklı kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?  Özellikle son zamanlarda kozmetik dünyasına hızlı bir giriş yapan patatesin cilde olan etkileri mucizevi etki yaratıyor. Ciltteki kırışıklıkları yok etmesinden tutun da göz altı morluklarını gidermesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan patatesin cilde olan bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Peki patatesin cilde faydaları neler? Patates maskesi tarifleri neler? Patates cilde nasıl uygulanır? İşte tüm merak ettiklerinizin cevabı elmaelma.com'da

CİLDE OLAN FAYDALARI MUCİZEVİ ETKİ YARATIYOR 

Patates vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir besindir. Hem cilt hem de vücut sağlığı için oldukça faydalı olan patates A,C, K , B6 ve E vitaminleri açısından zengindir. Son yıllarda kozmetik dünyasında da adını sıkça duyduğumuz patatesin cilde olan faydaları mucizevi etki yaratıyor. 

CİLTTEKİ KIRIŞIKLIKLARI YOK EDİYOR 

Patates, ciltteki kırışıklıkları ve gözaltındaki koyu halkaları ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanı sıra antibakteriyel bir besin olduğundan dolayı sivilceleri ve akneleri de kısa süre içerisinde yok etmektedir. Bunun yanı sıra cilt lekelerini yok eder. Patates aynı zamanda kadınların kabusu olan selülitlerde de baş etmekte, kısa süre içerisinde yok olmasını sağlamaktadır. 

DOĞAL BEYAZLATICI GÖREVİ GÖRMEKTEDİR 

Çiğ patates doğal bir beyazlatıcı görevi de görmektedir. Kararmış halkaların özellikle de doğum sonrasında oluşan lekelenmelerin giderilmesi için kullanılabilir.

GÖZ ALTI MORLUKLARINI GİDEREN PATATES MASKESİ

Patatesin suyunu çıkararak pamuğa dökün. Daha sonra gözlerinizin etrafındaki koyu halkalara her gece güzelce sürün ve yatın. Kısa sürede değişimi göreceksiniz.

CİLT LEKELERİ İÇİN PATATES SUYU MASKESİ

2 adet orta boy patatesi soyun ve rendeleyin. Rendelenen patatesleri soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Sonrasında cildinizde leke olan bölgelere yerleştirin. Yaptığınız bu maske siyah noktaları da giderecektir.

Yorumlar