Yoğurdun sulanmaması için ne yapılmalıdır bu önerilere kulak verin!

Yoğurdun sulanmaması için ne yapılmalıdır? Yoğurdun suyu oldukça faydalıdır fakat tüketirken sulanmasını çoğu kişi sevmez. Peki bunun için ne yapmalıyız?

Yoğurdun sulanmaması için ne yapılmalıdır bu önerilere kulak verin!

Yoğurdun sağlığa olan faydalarını duymayan yoktur. Özellikle üzerinde biriken sarımsı renkteki su sağlık açısından oldukça faydalıdır. Fakat bu sulu kısım birçok kişi tarafından sevilmez ve dökülür. Yoğurdun sulanmasını istemeyenler için birkaç öneri hazırladık. İşte yoğurdun sulanmasını önleyecek pratik yöntemler...

YOĞURDU KAPINDAN TAHTA KAŞIKLA ÇIKARIN 

Yoğurdu bulunduğu kabın içerisinden alırken metal, gümüş veya plastik kaşık kullanmamaya dikkat edin. O yapıdaki malzemeler yoğurdu sulandırmaktadır. Bu nedenle yoğurdu kabından çıkarırken tahta kaşık kullanmaya özen gösterin. 

YOĞURDU ÇOK FAZLA HAREKET ETTİRMEYİN 

Yoğurdu çok fazla hareket ettirmeyin. Sallanan yoğur kabı sulanmaya meyillidir. Bu nedenle yapmanız gereken ilk iş yoğurdu aldıktan sonra çok fazla sallamamak olacaktır. nedenle yoğurt alırken tahta kaşık kullanmaya özen gösterin. 

KAPAĞIN ALTINA HAVLU KAĞIT YERLEŞTİRİN 

Yoğurdun sulanmaması için dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yoğurdu kapatmadan önce havlu kağıdını kapağın arkasına sıkıştırmak olacaktır. Havlu kağıt sayesinde yoğurdun sulanmasına engel olabilirsiniz.

 

Yorumlar