Patatesin cilde faydaları gözaltı morluklarını yok ediyor!

Patatesin cilde faydası nedir? Severek tükettiğimiz patatesin cilde olan inanılmaz faydalarını duymuş mudunuz? İşte patatesin cilde faydaları!

Patatesin cilde faydaları gözaltı morluklarını yok ediyor!

Mutfakların vazgeçilmez lezzeti olan severek tükettiğimiz patatesin cilde olan faydalarını biliyor muydunuz? İçeridiği vitamin ve mineraller bakımından son derece besleyici olan patates hem vücut için hem de cilt için oldukça faydalı bir besindir. Göz altı morluklarını yok etmesinden tutun da cilt lekelerini temizlemesine kadar pek çok şeye fayda sağlıyor. Gelin patatesin cilde olan faydalarına beraber bakalım. 

YORGUNLUKLARI GİDEREN PATATES MASKESİ

Büyük patatesi halka halka doğrayın. Daha sonra 10 dakika kadar buzdolabının içerisinde bekletin. Ardından yüzlerinizin solgun görünen yerlerine yerleştirin, 15 dakika beklettikten sonra masaj yapın.

CİLT LEKELERİ İÇİN PATATES SUYU MASKESİ

2 adet orta boy patatesi soyun ve rendeleyin. Rendelenen patatesleri soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Sonrasında cildinizde leke olan bölgelere yerleştirin. Yaptığınız bu maske siyah noktaları da giderecektir.

GÖZ ALTI MORLUKLARINI GİDEREN PATATES MASKESİ

Patatesin suyunu çıkararak pamuğa dökün. Daha sonra gözlerinizin etrafındaki koyu halkalara her gece güzelce sürün ve yatın. Kısa sürede değişimi göreceksiniz.

Yorumlar