Prinç sabunu cildi beyazlatır mı sivilce oluşumunu engelliyor!

Prinç sabunu cildi beyazlatır mı? Bembeyaz ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak artık hayal değil! Yüzünüzdeki sivilcelerden bile kurtulacaksınız!

Prinç sabunu cildi beyazlatır mı sivilce oluşumunu engelliyor!
-A A+

Beyaz tene sahip olmak bazı kadınların en çok istediği şeyler arasında yer alıyor. Tabiki güzellik göreceli bir kavramdır. Eğer siz de kendinizi beyaz bir cilt ile daha iyi ve daha çekici hissedecekseniz bu yazımız tam size göre. Prinç sabunu bu isteğinize deva oluyor. Bilirsiniz ki Asyalı kadınların güzellik sırrı prinçte saklıdır. Hem prinç hem de prinç sabunu bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlere bir çözüm önerisi getiriyor. Peki prinç sabunu cildi beyazlatır mı? Prüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyım? İşte bu sorunun cevabını sizler için hazırladık. 

CİLDİ DERİNLEMESİNE TEMİZLEYEREK ARINDIRIR 

Prinç sabunu özellikle kadınların tercih ettiği bir sabundur. Her kadın kusursuz ve mükemmel bir cilde sahip olmak ister. Fakat bunun için sadece istemek yeterli olmuyor. Cilt bakımındaki en önemli noktalardan biride cildin temizliğinin düzenli ve doğru şekilde yapılmasıdır.Kişi cilt tipini bilmeli ve kullandığı ürünleri cilt tipini referans alarak seçmelidir. Bitkisel olan pirinç sabunu cildi derinlemesine temizleyerek arındırır. 

cilt beyazlatma

CİLDİ HASTALIKLI GÖRÜNÜMDEN KURTARIR 

Pirinç sabunu kırık beyaz renginde ve doğal bitkisel bir cilt bakım ürünüdür. İçeriğindeki özler sayesinde cildi besleyerek hastalıklı görünümden kurtarır. Pirinç sabunu sivilce izlerinde gözeneklerin açılmasında kızarıklık kaşıntı gibi durumlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLER 

Pirinç sabunu cildinizi temizleyerek cilt tonunuzu dengeler. Bunu yaparken yüzünüzün yağ ve pH dengesine zarar vermez. Toz, kir ve sigara dumanının yüze verdiği hasarları deri altındaki yağ tabakasını ve sivilce oluşumunu dengeler.

YAŞLILIK BELİRTİLERİNİ EN AZA İNDİRİR

İçeriğindeki protein özü sayesinde cildi sadeleştirir. Yaşlılık belirtilerinin ve kırışıklıkların oluğu bölgeye nüfuz ederek deriye bakım yapar ve kırışıklığı en aza indirir. Kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin, deride bıraktığı kalıntıların tamamının tonik, yüz yıkama jeli, makyaj temizleme suyu gibi ürünlerle çıkarmak mümkün değildir.

CİLDİ SIKILAŞTIRIR 

Bunun için doğal bir temizleyici olan tıkalı gözenekleri açarak derinin hava almasını sağlayan pirinç sabununu kullanmakta fayda var. Ayrıca pirinç sabununun güzel kokusu ve cildi sıkılaştırma özelliğiyle gün boyu ferah bir cilde sahip olursunuz. Peki pirinç sabunu cilde nasıl uygulanır bundan bahsedelim.

TEMİZ CİLDE UYGULAYIN

Pirinç sabununu kullanmadan önce daha etkili ve kısa süreli bir sonuç almak için yatmadan önce makyajdan arındırılmış temiz cildinizi suyla hafif şekilde nemlendirin. 

CİLDİNİZİN FERAHLADIĞINI HİSSEDECEKSİNİZ

Pirinç sabununu cilt bakım kremlerinden önce kullanmaya özen gösterin. Nemlendirilen cildin hasarlı bölgelerine veya cildin tamamına köpürtülen pirinç sabununu sürün. Dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinizde 2-3 dakika kadar bekletin. Cildinizin gerildiğini ve temizlendiğini hissedeceksiniz. Daha sonra ılık ve bol suyla temizleyin. Pirinç sabununu düzenli kullanımda kendinizdeki değişikliği fark edeceksiniz.Pirinç sabununu aktarlardan veya bitkisel cilt bakım ürünleri satan kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz. Her cilt tipine uygun olan pirinç sabununu kullanmakta fayda var.