Sığla yağının cilde faydaları kusursuz bir görünüm için...

Sığla yağı nedir? Sığla yağının cilde faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? sorularının yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

Sığla yağının cilde faydaları kusursuz bir görünüm için...

Mersin'in gelir kapısı olan sığla yağının insan sağlığına olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Özellikle cilde oldukça fazla faydası bulunan sığla yağı Türkiye'nin birçok ilinde bulunuyor. Son zamanlarda oldukça popülerlik kazanan sığla yağı cildin yaşlanmasını geciktirmesinden tutun da cilde parlaklık kazandırmasına kadar pek çok konuda fayda sağlıyor. Peki sığla yağı nedir? Faydaları neler? Cilde olan faydaları nelerdir? sorularının yanıtlarını haberimizden bulabilirsiniz. 

MERSİN VE MUĞLA'NIN GELİR KAYNAKLARI ARASINDA YER ALIYOR 

Mersin ve Muğla'nın gelir kaynakları arasında bulunan sığla yağı, Liquidambar Orientalis Miller ağacının gövdesine belirli teknikler uygulanarak elde ediliyor. Sığla yağı kahverengi bir renkte olup, kendine özgü bir aroması vardır. Sığla yağı tütsü ya da buhur gibi de isimler almaktadır. Mısır uygarlığında mumyalamada kullanılmıştır. Bu mucizevi yağ Kraliçe Kleopatra’nın kullandığı bir iksir olarak çağlardan günümüze yansımıştır. 

CİLDİN YUMUŞACIK OLMASINI SAĞLIYOR 

Sığla yağı, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye bölgelerinde ağrı tedavilerinde kullanılıyor. Bunun yanı sıra cildin yumuşacık olmasını sağlıyor. 

CİLDİN YAŞLANMASINI GECİKTİRİYOR 

Sığla yağı, cilt tonunu eşitleyen ve cildin elastikiyetini koruyan bir özelliğe sahiptir. Ayrıca cilde zararlı bakterileri ve cilt lekelerini ciltten uzak tutar. Cildinizin yaşlanmasını da geciktirir.

YANIK İZLERİNİN TEDAVİ EDİLMESİNDE KULLANILIYOR 

Ciltte derin yara izleri veya yanık izlerini aynı zamanda ameliyat izlerini gidermek için de çok iyi bir yöntem olduğu söylenen sığla yağı, antiseptik özelliğiyle de yaraların iyileşmesini kolaylaştırıyor.

Yorumlar