Seks yaparken nasıl daha çok zevk alınır olumsuzlukları bir kenara bırakın!

Sek yaparken daha çok zevk almak için ne yapılmalıdır? Cinsel yaşamda mutluluğun sırrı nedir? Cinsel hayatınızın yolunda gitmesini istiyorsanız bunlara dikkat!

Seks yaparken nasıl daha çok zevk alınır olumsuzlukları bir kenara bırakın!

Yatakta yaşanan problemlerden biri cinsel ilişki sırasında kişinin partnerine tam olarak konsantre olamamasıdır. Bu durumda cinsel sorunları beraberinde getirmektedir. Bu nedenle sevişirken gün içerisinde yaşadığınız tüm olumsuz düşünceleri dışarda bırakmalı, asla ve asla yatağa olumsuz düşüncelerle girmemelisiniz. Uzmanlar bunun seksten daha çok zevk almanın en önemli yolu olduğunu söylüyor. Seks yaparken daha çok zevk almak için beyninizi mutlaka tüm olumsuzluklara kapatmalısınız. Peki seks yaparken daha çok zevk almanın bilinmeyen yolları neler? İşte tüm merak edilenler! 

O ANA ODAKLANMAYI DENEYİN 

Kadın ve erkeğin arasında yaşanan en özel anlardan biri  olan cinsel yaşam iki taraf içinde oldukça önem taşıyan bir konudur. Cinsellikte önemli olan ne kadar uzun sürdüğü değil, cinselliği tam anlamıyla yaşayabilmektir. Cinselliği tam anlamıyla yaşayabilmek istiyorsanız, onun sadece bedensel bir aktivite olmadığını kabul etmelisiniz. Cinsellikte kişinin psikolojisi, o anki ruh hali, cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşüncelere sahip olup olmadığı, kişinin kendini ve bedenini sevmesi, partnerine karşı olan duyguları, partnerin ilişkideki tavrı önemli bir yer tutar. Olumsuz düşüncelerle yatağa giren kişi kadın ya da erkek ne yazıkki cinsellikten haz alamıyor. Bu nedenle yatağa girdiğiniz andan itibaren olumsuz düşünceleri kafanızdan atmayı denemelisiniz. 

RAHATLAMAYA ÇALIŞIN 

Seks öncesi rahatlamak oldukça önem taşıyan bir konudur. Bunun için çeşitli egzersizler yapabilir, kendinizi gevşetmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Otohipnoz CD’leri rahatlamak ve olumlu düşünmek için faydalı olabiliyor. 

ATEŞLİ BİR SEKS İÇİN CİNSELLİKTEN KONUŞUN

Ateşli bir seks hayatı için yatakta edilen sohbetler oldukça önem taşıyor. Çiftlerin güzel bir yemek sonrası izleyeceği romantik bir film ve sonrasında başlayan sevişme havasına girmelerinde konuşmalar oldukça önem taşıyor. Birbirinizi tahrik edicek cümleler kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. 

CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA BEYNİ KAPATMAK GEREKİYOR

Cinsel ilişki sırasında zevk almak istiyorsanız önem vermeniz gereken en önemli konu beyni kapatmaktır. Olumsuz düşünceleri yatağa girdiğinizde gün içerisinde ne olursa olsun dışarda bırakmalı, asla yatak odanıza o düşüncelerle girmemelisiniz. Çünkü bu durum kadınlarda orgazm olamamaya erkeklerde ise sertleşme problemine yol açıyor. Erkeklerin ilişki sırasında zevkten çok performans derdine düşmesi de yine erkeğin sertleşme sorunu yaşamasına neden oluyor. Bu nedenle olumsuz düşünceleri ve beyninizi yoran düşünceleri zihninizden uzaklaştırmaya gayret göstermelisiniz. En azından cinsel ilişki sırasında bunu yapmanız ateşli bir seks yaşamanıza yardımcı olacaktır. 

 

 

Yorumlar