Yağlı ciltler için maske tarifi yazın cildiniz terlememesi için aspirin kullanın!

Yağlı ciltliler için yazın cildin ekstra terlemiş gibi görünmemesi için aspirin içeren maske hazırladık! İşte yazın yağlı ciltlilerin aşık olacağı tarif!

Yağlı ciltler için maske tarifi yazın cildiniz terlememesi için aspirin kullanın!

Cilt problemi yaşayan ve cildin gün içerisinde terlemiş gibi görünmesinden sık sık şikayet eden yağlı cilt tipine sahip olanlar için içerisinde aspirin olan maske tarifi hazırladık! Cildinizi yaza hazırlayacak ve gün içerisinde terlemiş görünümü vermeyecek olan bu maskeyi rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi olduğundan daha canlı ve sağlıklı göstermek için aspirinli maske tarifine göz atmaya ne dersiniz? İşte yaza cildinizi hazırlayacak yağlı cilt tipine sahip olanların yazın aşık olacağı aspirinli maske tarifi!

MAKSEYİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Vücudumuzun bir çok şeye alerjisi olabilir. Bunun için ilk olarak kolunuzda veya yüzünüzün küçük bir kısmında hazırlayacağınız maskeyi uygulayarak cildinizin herhangi bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini test edin. Daha sonra hazırladığınız maskeleri mutlaka yaptığınız an tüketin ve uzun süre zarfına yayarak kullanmaya çalışmayın. Hazırladığınız maske kısa süre içerisinde bozulabilir. Bu yüzden cildinize maske yapacağınız zaman yeniden hazırlayarak cildinize uygulamanınz gerekmektedir.

YAĞLI CİLTLİLER İÇİN ASPİRİNLİ MASKE

Cildinize uygulayacağınız bu maske aynı zamanda cildinde sivilce akne sorunu olanlar için ciltteki yağı dengeleyerek akne sorunlarının önüne geçer.

Malzemeler; 4 tane aspirin, 1 yemek kaşığı bal yeterli olacaktır.

Cilde nasıl uygulanır? Aspirini bir kabın içerisinde iyice toz haline gelene kadar ezin. Daha sonra elde ettiğiniz toz aspirinin üzerine 1 kaşık balı ilave ederek iyice karıştırın. Aspirin maskenizi cildinize sürüp yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi soğuk su yardımı ile durulayıp yağlı ciltlere özel nemlendiriciyi masaj yaparak cildinize uygulayın! Bu maskeyi haftada 1 kere kullanabilirsiniz.

Yorumlar