Yağsız yüz nemlendirici sivilce sorunu olanlar için hayat kurtarıyor!

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında cildinde sivilce çıkmaya meyilli olan yağlı ve karma ciltlerin kullanabileceği yağsız nemlendirici hakkında derleme yaptık!

Yağsız yüz nemlendirici sivilce sorunu olanlar için hayat kurtarıyor!

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olanların cildin ihtiyacı olan nemi kazandırmak için yağsız nemlendirici kullanmaları öneriliyor. Peki yağsız nemlendiricinin özellikleri neler, yağsız nemlendiriciyi hangi cilt tipi kullanabilir? Elmaelma.com okurları için yağsız nemlendirici hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik! Cildinde sivilde sorun yaşayanların veya cildi çok yağlı olanların kullanabileceği yağsız nemlendirici hakkında en çok sorulan sorulara yanıt aramakla beraber bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik!

Cilt tipiniz ne kadar yağlı olursa olsun cildin ihtiyacı olan nemi sağlamanız gerekiyor. Ancak cildi sivilce oluşumuna meyilli olan cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği yağsız su bazlı nemlendiricileri tercih etmeleri gerekmektedir. 

Yağsız Nemlendiriciyi Hangi Cilt Tipi Kullanmalı?

Özellikle yaz aylarında ve ilkbahar dönemlerinde havanın yoğun nemli olması cildinizin ekstra parlamasına neden olmaktadır. Ancak havaların yumuşaması cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayacağı anlamında gelmez. Cildinizin erken kırışmasını önlemek ve cildin ihtiyacı olan nemi dışarıdan karşılamanız gerekmektedir. Bu noktada yağlı ciltlerin ve karma ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği ve cildin ihtiyacı olan nemiz karşılayabileceği nemi karşılamak için yağsız nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. 

yağsız nemlendirici özellikleri

Yağlı ve Karma Cilt Tipinin Vazgeçilmezi!

Kuru cilt tipine sahip olanların gün içerisinde sıklıkla kullandığı yağlı nemlendiriciler karma ve yağlı cilt tipi olanların pek tercih etmemesi gereken bir nemlendiricidir. Sivilce sorunu yaşayanların ve cildi yağlı olanların kullanabileceği yağsız nemlendiriciler için ''Amaan benim cildim zaten yağlı nemlendirici kullanmama gerek yok'' düşüncesini bir kenara bırakıp cildin erken yaşlanmasına engel olmak için cildin ihtiyacı olan nemi yağsız nemlendiriciden sağlamak oldukça önemlidir. 

- Yaz aylarında özellikle kullanılması gereken yağsız nemlendiricinin içerisinde su bulunuyor. Bir diğer adı ile su bazlı nemlendiriciler olarak adlandırdığımız su bazlı yağsız nemlendiriciler cildinizde sivilce yapmaz.

- Yağsız nemlendiricilerin içerisinde cildin ihtiyacı olan nemi barındırarak gün içerisinde cildinizi mikroplardan koruyarak cildin erken yaşlanmasını engelliyor.

Yorumlar