Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı mutlaka nemlendirici kullanın!

Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır? Yaz aylarında cilt bakımımızda dikkat etmemiz gereken şeylerin neler olduğunu sizler için araştırdık.

Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı mutlaka nemlendirici kullanın!

Cildimize her daim gereken özeni göstermemiz gerekiyor. Fakat bu durum yaz aylarında dahada ciddiye biniyor. Güneş ışınlarının zararlı etkenlerinden cildimizi korumakta bu durum sonucunda şart oluyor. Peki sıcak hava, güneş ışınları, havuz, deniz gibi etkenlerle yıpranan cildimizi korumak için nasıl bakım yapmalıyız. Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı? Elmaelma.com olarak merak edilen bu sorunun yanıtını detaylıca hazırladık. İşte tüm merak edilenler! 

YAĞLI CİLT BAKIMI NASIL OLMALI? 

Yağlı ciltler yaz aylarında daha da yağlanmaktadır. Özellikle deniz suyu cildin kurumasına neden olur ve eğer cildinizde hafifte olsa sivilcelenmeler varsa ilerleyen zamanlarda lekelere dönüşebilir. Bu nedenle eğer cildiniz yağlı ise kil içeren bir temizleyici kullanmanızı öneriyoruz. Jel kıvamında temizleyici kullanmanız yararınıza olacaktır. Günde mutlaka 2 kere temizleyin ve gün içinde cildiniz aşırı parlıyorsa, salisilik asitli toniklerle temizleyin.Nemlendiricinizi sakın olaki aksatmayın. 

KURU CİLT BAKIMI NASIL OLMALIDIR? 

Yazın güneş ve ciltten etkilenen bir başka cilt tipi ise kuru ciltlerdir. Kuru cilde sahip olan kişilerin, kırışıklık oranı biraz fazladır. Bu nedenle hem kış hem de yazın yoğun cilt bakımı isterler. Kuru bir cilde sahipseniz, temizleme sütleri, alkolsüz bir tonik ve yoğun bir nemlendirici ile cilt bakımınızı yapmalısınız. Unutmadan mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. 

KARMA CİLT BAKIMI NASIL OLMALIDIR? 

 Bu cilt tipine sahip kişilerin cilt bakımı her mevsimde zordur. Ciltte hem yağlı hem kuru bölgeler vardır. Özellikle T bölgesi yağlı, yanaklar ve göz çevresi ise normal ya da kurudur. Cildinize uygun bir temizleyici bulmak için dikkatl olmalısınız. Yüzünüze uygun temizleyiciyi bulduktan sonra tonik uygulayın.  Tonik  işleminden 20 dakika sonra cildinize uygun nemlendiriciyi uygulayın. Hepsi bu kadar! Cildinize uygun makyaj malzemelerini seçmekte ayrıca önem taşımaktadır. Bu nedenle buna da özen göstermenizin cildinize faydalı olduğunu bilmelisiniz. 

 

 

Yorumlar