Yeşil çayın cilde faydaları kırışıklıkları yok ediyor!

Yeşil çayın cilde faydaları neler? Cilde nasıl uygulanır? Yeşil çayın yararlarına dair yapılan araştırmalar cilde de birçok faydası olduğunu ortaya koydu.

Yeşil çayın cilde faydaları kırışıklıkları yok ediyor!

Yeşil çayın sağlığa olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sağlığa sayısız faydası olduğunu bildiğimiz bu bitkinin cilde olan faydalarını duymuş muydunuz?  Yeşil çay cilt kanserine karşı korumasından tutun da yaşlanmayı geciktirmesine kadar pek çok konuda fayda sağlıyor. Üstelik günde sadece 2 defa tüketmeniz de yeterli oluyor. En önemli özelliklerinden olan kilo vermeye yardımcı etkisi ve kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatmadaki etkisi olan bu içeceğin cilde olan faydalarına gelin beraber bakalım. İşte yeşil çayın cilde olan faydaları! 

CİLT KANSERİNE KARŞI KORUYOR 

Yeşil çay cilt üzerinde kullanıldığında güneş nedeniyle oluşmuş yanıkları iyileştiriyor. Bunun yanı sıra UV ışınlarından cildi de korumaktadır.Yapılan araştırmalara göre günde 2 bardak yeşil çay içenlerin cilt kanserine yakalanma riski azalmaktadır.  

YAŞLANMAYI GEÇİKTİRİYOR

Yeşil çay antioksidan barındıran bir içecektir. Bu nedenle cilt üzerinde yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır. Özellikle kırışıklık oluşumunu, cilt sarkmasını önlemektedir. Yeşil çaylı krem kullanan kadınların cildinin daha sıkı olduğu gözlemlenmiştir. 

GÖZ ALTI MORLUKLARINI TEDAVİ EDİYOR 

Göz altı morluklarını gidermenin sırrı K vitaminidir. Yeşil çayda içeriğinde bol miktarda K vitamini barındıran bir içecektir. Demlediğiniz yeşil çayın soğumasını bekleyin. Ardından, yapraklarını bir beze sarıp her iki gözünüzde de 20 dakika bekletin. Eğer sallama yeşil çayla yaparsanız, suyunu için, poşetleri ise buzdolabında soğutun. Sonra, her iki poşeti de gözlerinizin üzerine koyup bekletin. Yeşil çayın soğuk olması çok önemlidir. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde göz altı morluklarınızın yavaş yavaş yok olduğunu fark edeceksiniz. 

GÜNDE 2 BARDAK YEŞİL ÇAY TÜKETİRSENİZ...

Günde 2 bardak yeşil çay tüketmeniz cildiniz için oldukça yarar sağlayacaktır. Cildinizi zararlı toksinlerden arındıran bu içecek antioksidan özelliği sayesinde aynı zamanda cildinizi yenileyecektir. 

GÜNEŞ VE BAKIM KREMİ OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ 

Özellikle yaz aylarında güneş koruyucu kremlerinizin içerisinde yeşil çay olmasına dikkat edin. AYeşil çaylı koruyucu kremler hem cildinizdeki kırışıklıkları azaltacak hem de yenilerinin oluşmasını engelleyecektir. Yeşil çay aynı zamanda cildinizdeki zarar görmüş hücreleri de yenileyecektir. 

YEŞİL ÇAYLI KREM HAZIRLAYIN 

Kendi kreminizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey porselen bir demlik içerisinde yeşil çayı demledikten sonra çayı derin bi kaba aktararak içerisine 1 yumurtanın sarısını ilave etmek. Ardından 1 tatlı kaşığı çiçek balı ve 10 miligram gliserin ekleyin. Gliserini eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz. Malzemeleri iyice iyice karıştırdıktan sonra, elde ettiğiniz karışımı bir pamuk ile yüzünüze uygulamak. Hepsi bu kadar. Cildinizdeki farklılığı kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. 

 

Yorumlar