Ozan Arif nereli gırtlak kanseriydi 70 yaşında hayatını kaybetti!

Usta sanatçı Ozan Arif uzun süredir gırtlak kanseri ile savaşıyordu ancak kötü haber geldi 70 yaşında hayatını kaybetti.

Ozan Arif nereli gırtlak kanseriydi 70 yaşında hayatını kaybetti!

Sanat dünyasının güçlü seslerinden biri olan Ozan Arif hayatını kaybetti. Bir süredir gırtlak kanseri hastalığı ile mücadele eden usta sanatçı Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti. 

70 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ!

Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden usta sanatçı Ozan Arif ülkücü camiada Mustafa Yıldızdoğan, Ahmet Şafak, Ali Kınık ve Atilla Yılmaz ile birlikte en bilinen simalardan olan Ozan Arif 04.50'de hayatını kaybetti. 

OZAN ARİF KİMDİR?

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949'da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun'da bitirdi. 1970'de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun'un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da yaşadı.

Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği, o kesimin tutkuyla dinlediği gür sesli ozandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.

Yorumlar 1 yorum