Yüz neden solgun görünür cildinizin daha canlı ve parlak olması için...

Yüz neden solgun görünür? Yüzü canlandırmak için doğal yöntemler nelerdir? Solgun cilt için maske tarifleri neler? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da.

Yüz neden solgun görünür cildinizin daha canlı ve parlak olması için...

Cildimiz zaman zaman bakımsız ve cansız görünebiliyor. Bazen ne yaparsak yapalım yüzümüzdeki solgun görünümden bir türlü kurtulamıyoruz. Genellikle stres, yoğun tempo, aşırı makyaj, hava koşulları, sert rüzgarlar, yaşa bağlı olarak gelen solgunluk, demir ve A vitamini eksikliği, deride kolajen ve elastik liflerin özelliğini kaybetmesi sonrası oluşan bu durumdan kurtulmak, ve daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Peki cilt neden solgun görünür? Solgun cilt için maske tarifleri neler? Solgun cildi nasıl canlandırabiliriz? İşte evde uygulayacağınız bu pratik maske tarifleri sayesinde kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabileceksiniz. İşte cildinizi yorgun hissettiğiniz anlarda yapabileceğiniz birbirinden etkili maske tarifleri! 

SOĞANIN MUCİZESİNE İNANIN! 

Soğan sütü cilt için oldukça faydalı olan bir üründür. Yıl boyunca sağlıklı olmanızı sağlayacak bu ürün sivilce izlerinden tutun da kırışıklıkların giderilmesine kadar pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Yapmanız gereken tek şey, bir adet kırmızı soğanı blenderdan geçirdikten sonra geride kalan sütüne pamuğu batırıp, yüze uygulamak hepsi bu kadar. 10 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın. 

LİMON SUYU İLE CİLDİNİZE PARLAKLIK KAZANDIRIN 

Limon suyu ile cildinize parlaklık kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça doğal ve etkili bu yöntem sayesinde yüzünüz canlanacak. Bol miktarda C vitamini içeren limon daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Doğrudan yüzünüze uygulayabilir ya da bir pamuktan yardım alabilirsiniz. Alerjinizin olup olmadığnı küçük bir bölgeye uygulayarak deneyebilirsiniz. 

SALATALIKLA CİLDİNİZİ RAHATLATIN 

Salatalığın cildi rahatlattığını hemen hemen herkes bilir. Özellikle gözaltı morluklarına iyi geldiği bilinen salatalık içerisinde bulundurduğu E vitamini sayesinde cildi parlaklaştırma özelliğine sahiptir. Cidinizin yumuşamasını ve kırışıklıkların yok edilmesini sağlayan salatalık güzelliğine güzellik katmak isteyen kadınlar için vazgeçilmez bir nimet. Tek yapmanız gereken bir adet salatalığı soymak, çekirdeklerini çıkarmak ve macun kıvamına gelene kadar mutfak robotundan geçirmektir. Bu macunu 20 dakika boyunca cildinizde bekletin hepsi bu kadar. 

 

Yorumlar