Cinsellikte misyoner pozisyonun faydaları neler bel ağrısına iyi geliyor!

Misyoner pozisyon nedir?Cinsellikte misyoner pozisyonun faydaları neler?En çok tercih edilen pozisyon türlerinden olan misyoner poziyona dair tüm bilinmeyenler!

Cinsellikte misyoner pozisyonun faydaları neler bel ağrısına iyi geliyor!

Çok eski zamanlardan günümüze kadar cinsel birliktelikte en çok tercih edilen pozisyonlardan bir tanesi de misyoner pozisyonudur. Peki misyoner pozisyon nedir? Misyoner pozisyonun faydaları neler? En çok tercih edilen pozisyon türlerinden olan misyoner poziyona dair tüm bilinmeyenler!

BEL AĞRILARINI GEÇİRİYOR

Bu pozisyonda erkek üstte kadın alttadır. Misyoner pozisyonunun kadınlarda ve erkeklerde meydana gelen bel ağrısı şikâyetlerine iyi geldiği bilinmektedir. Nedeni bu pozisyonda omurgalar yerine bel kısmının hareket etmesidir.

 DUYGUSAL BAĞI GÜÇLENDİRİYOR

Misyoner pozisyonu yüz yüze cinsel birliktelik gerçekleştirilen bir seks pozisyonudur. Bu nedenden dolayı çiftler arasında yakın teması sağlayarak sevgi bağını da güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

EN DOĞAL BİRLİKTELİKTİR.

Misyoner pozisyonu hiçbir cinsel deneyim yaşamamış birisinin yönelmiş olduğu bir pozisyondur. Dolayısıyla bu pozisyon cinsel bir doğallık içermektedir. Çiftlerin rahat olarak cinsel birliktelik yaşayabileceği pozisyonlar arasında yer almaktadır.

HAMİLE KALMANIN EN ETKİLİ YOLU

Misyoner pozisyonu, spermlerin yer çekimi yardımıyla kadın rahmine ulaşma ve döllenme ihtimali oldukça fazladır. Bu nedenden dolayı çocuk isteyenlerin denemesi gereken bir seks pozisyonudur.

Yorumlar