Kadınların cinsellikte yaptığı 3 hata kendinize özen göstermiyorsanız...

Kadınların cinsellikte yaptığı hatalar neler? Araştırmalar boşanan çiftlerin cinsel hayatta bu hataları sıkça yaptığını ortaya koydu. İşte merak edilenler!

Kadınların cinsellikte yaptığı 3 hata kendinize özen göstermiyorsanız...

Eşlerin birbirlerine en yakın olduğu anlardan biridir hiç kuşkusuz cinsellik. Kimisinin hayatı yolunda giderken kimisi farkında olmadan yaptığı hatalar nedeniyle ilişkisini sekteye uğratabiliyor. Özellikle kadınların cinsellikte yaptığı bazı hatalar ne yazık ki ilişkilerin zaman içerisinde yıpranmasına ve dahası boşanmalara kadar gidebiliyor. Biz bugün sizlere kadınların cinsellikte yaptığı hataların neler olduğunu ve ne gibi sonuçlara yol açabileceğini araştırdık. İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

Cinsel sorunları görmezden gelmeyin! 

Cinsellik çiftin en yakın hissettiği anlardır. Birçok kadın ne yazık ki bunu bir görev olarak algılar. Kendisiyle ilgili sorunlara odaklanamaz. Çözüm için soruna odaklanmak gerekir. Eğer bir problem yaşıyorsanız bu sorunu sakın görmezden gelmeyin. Cinsel anlamda çiftlerin birbirinden uzaklaşması demek ayrılık sinyallerinin çalması anlamına gelir. Eğer kendi yöntemlerinizle bu osruna bir çare bulamıyorsanız mutlaka bir uzmana görünmenizi tavsiye ediyoruz. 

Vücudunuza güvenin 

Bazı kadınlar kendi vücutlarıyla çok meşguldürler. Vücutlarını beğenmezler. Cinsellik esnasında kaygıları nedeniyle, karanlık ortam isterler. Hamilelikte de bu sık yaşanır. Kendinize güvenmediğinizde cinsellik de sekteye uğrar. Bu nedenle kendinize güvenmeyi öğrenin. Vücudunuzla barışmayı deneyin. Emin olun ki bu size yatakta fark yaratmanızı sağlayacaktır. 

Eşinizle cinselliği konuşmuyorsanız...

Cinsellikte herkes anlaşılmak ister. Oysa kimse diğerinin neden zevk aldığını neden hoşlandığını bilemez. Sadece tahmin eder. İlişkinizi asla tahimnlere bırakmayın. Birbirinize açık olun. Karşı tarafta duran partnerinizin nelerden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını bilmek için onunla açık açık konuşun.

 

 

Yorumlar