Ön sevişme hakkında bilinmesi gerekenler! Eğer erken boşalma sorunu yaşıyorsanız..

Sekse hazırlığın ve cinsel ilişki sırasında alınacak hazzın önemli bir aşaması olan ön sevişmenin faydaları nedir? İşte Ön sevişmede yapmanız gerekenler.

Ön sevişme hakkında bilinmesi gerekenler! Eğer erken boşalma sorunu yaşıyorsanız..

Seksin önemli bir parçasını oluşturan ön sevişme yabana atılmaması gereken bir konu.Çoğu erkek veya kadın ön sevişmeyi önemsemeden sadece cinsel birleşme odaklı düşünebilirler. Ancak ön sevişme cinsel birleşmenin gerçekleşmesi için uygun koşulların ve yaşanılıcak zevkin daha da artmasının önemli bir aşamasıdır. Peki ön sevişmede nasıl davranılmalı ve seksten daha fazla zevk alabilmek için ön sevişmede neler yapılmalıdır? Elmaelma.com olarak bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık...

Bazı kadınlar için ön sevişme seksten bile daha zevk verici olabiliyor. Yani erkeklerin kısa yolları tercih edip doğrudan sonuca ulaşmaktansa kadınları ön sevişme ile seks için uygun kıvama getirmeleri uzun vadede daha sağlıklı ve zevkli bir cinsel yaşam sunabiliyor.

Ön Sevişmede Aşama Aşama Yapılması Gerekenler

Erkeklerin bir an önce ilişkiye girmek için acele etmeleri kadınları cinsellikten soğutabiliyor. Cinsel ilişki öncesi oturup partneriniz ile sohbet etmek veya bir şeyler içmek rahatlatıcı etkiler sağlayıp daha keyifli bir seks deneyimi geçirmenizi sağlayabilir.

Önce hafif tensel dokunuşlarla başlayıp ardından öpüşmeye geçmek ve partnerinin vücudundaki tüm bölgeleri hissedip partnerine de onun vücudunun her bölgesinden haz aldığını hissettirmek çoğu erkeğin hoşuna gidiyor.

Sevişmenin gerçekleştiği ortam ve ambiyans da alınan zevki ve cinsel isteği artırmada rol oynuyor. Ön sevişme aşamasında tamamen çıplak olmak yerine yarı çıplak bir şekilde ya da partnerinizin tutkusunu artıracak özel giysilerle olursanız bu partnerinizi ve sizi daha fazla tahrik edicektir.

Birleşmenin Daha Uzun Sürmesini Sağlıyor

Ön sevişme çiftlerin birleşme aşamasına hazırlandıkları bir süreç ancak birleşmesinin daha uzun sürmesini de sağladığı unutulmamalıdır. Penisin vajinanın içinde daha uzun süre kalmasını sağlıyor. Bu da erkeklerin erken boşalma endişesininden kurtulmaları için ön sevişmenin önemli olduğunu bizlere bir kere daha gösteriyor.

Partnerinizi Beklenmedik Anlarda Yakalayın

Partnerinizi yatak odası dışında otururken, bir şeyler izlerken ya da kitap okurken yakaladığınız anda sevişmeyi başlatmanız daha sonra yavaş yavaş geri çekilerek onu tahrik etmeniz daha tutkulu bir sekse başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında erotik filmlerden de yararlanarak oradaki pozisyonları deneyerek ilişkinize farklılık katabilirsiniz.

 

Yorumlar