Oksijenli su ile diş beyazlatma nasıl olur? Hidrojen peroksiti deneyin...

İnci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak için evde uygulayacağınız doğal yöntemlerden birinin oksijenli su olduğunu biliyor muydunuz? İşte o yöntem...

Oksijenli su ile diş beyazlatma nasıl olur? Hidrojen peroksiti deneyin...

Bembeyaz dişlere sahip olmak için bugüne kadar pek çok yöntemi denemiş olabilirsiniz.Evde kolaylıkla uygulayabileceğimiz karbonat ve limon gibi doğal yöntemlere bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Genellikle saç açıcı özelliği ile bilinen oksijenli su yardımıyla nasıl diş beyazlatılır? Evde diş beyazlatma için hangi tür oksijenli sudan satın almalıyız? Sizler için hazırladığımız bu haberde oksijenli su ile diş beyazlatmanın detaylarını okuyabilirsiniz...

Diş Beyazlatmada Hidrojen Peroksit Mucizesi

Çay, kahve ve sigaranın çok miktarda tüketilmesine bağlı olarak zamanla sararan dişlere sahipseniz evde yapabileceğiniz bazı diş beyazlatma yöntemlerini denemişsinizdir. Bunlardan birisi de "oksijenli su" ismiyle bilinen hidrojen peroksittir. Eczaneden satın alabileceğiniz üzerinde %3 Hidrojen peroksit yazan oksijenli suları ağız bakımı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğimiz oksijenli su ile diş macunu karışımı

Dişlerimizi fırçalama aşamasına geçmeden oksijenli suyla birkaç dakika gargara yapmalıyız. Daha sonra ağzımıza bolca su alıp çalkalamalı ve tükürmeliyiz.Diğer bir kullanım yöntemi ile hidrojen peroksit, ve karbonatı karıştırıp normal diş fırçalama rutiminizi gerçekleştirmektir. Bunun için bir tatlı kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı hidrojen peroksiti karıştırıp kendi diş macunumuzu oluşturmamız gerekiyor.

Yapacağımız bu işlemi hergün uygulamamız durumunda diş minesine zarar verebiliriz. Bu yüzden haftada bir yada iki kez uygulamamız yeterli olacaktır.Doğal diş rengi bembeyaz olamayacağı için yapacağımız işlemlerle dişlerimizdeki lekelerden kurutulup daha parlak ve sağlıklı dişlere sahip olabiliriz.

 

Yorumlar