Cinsel hayatta mutlu olmanın yolları seksi önceliğiniz yapın!

Cinsel hayatta mutlu olmanın yolları neler? Mutlu ve keyifli bir cinsel yaşamın 5 sırrını sizler için araştırdık. İşte mutlu cinselliğin sırları!

Cinsel hayatta mutlu olmanın yolları seksi önceliğiniz yapın!

Mutlu ve keyifli bir cinsel ilişki her çiftin hayal ettiği bir şeydir. Fakat etrafımıza dikkatli baktığımızda çiftlerin cinsellikten yana sürekli şikayet ettiğini görüyoruz. Cinsel hayatta mutlu olmak aslında mümkün. Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. Bu önerilere dikkat eden çiftler cinsel hayatta da mutluluğu yakalıyor. Peki cinsel hayatta mutlu olmanın yolları neler? Mutlu ve keyifli bir cinsel yaşamın 5 sırrını sizler için araştırdık. 

SEKSİ ÖNCELİK YAPIYORLAR

Uzun süreli ilişkilerde cinselliğin hayattaki önceliği değişebiliyor. Genellikle hayat koşturmasına dalan çiftler birbirlerini unutabiliyor. Vakitsizlik, ilişki çatışmaları, uykusuzluk gibi nedenlerle cinselliğin önemi azalabiliyor. Bu da bir süre sonra çiftlerde heyecanın azalmasına neden oluyor. Ama cinsel hayatta mutlu olan çiftler her ne olursa olsun seksi öncelik yapıp birbirlerine vakit ayırmayı tercih ediyorlar. 

MUTLULUĞA ODAKLANIYORLAR 

Cinsel hayatta mutlu olan çiftler kendi mutluluklarına odaklanıyor, başka çiftlerin cinsel hayatlarını kendilerine kısas almıyorlar. Bu da cinsellikte mutululuğun sırrını oluşturuyor. 

DEĞİŞİKLİK YAPMAYI SEVİYORLAR: 

Bir süre sonra rutine binen cinsel hayatta değişiklik yapmak ilişkinin heyecanlanmasını sağlıyor. Partnerin arzuladığı ve sevdiği davranışlar da zaman içinde değişebiliyor. Bu nedenle siz de partnerinize göre davranmalı onun sevdiği ve istediği şeyleri iyi analiz edip ona göre davranmalısınız. 

ZİHİN OKUMUYORLAR: 

Cinsellikte en çok görülen problemlerden biri de zihin okumaktır. Yani eşinde sertleşme sorunu olan bir kadın “Kesin beni beğenmiyor” diye düşünebiliyor.  Veya eşinde erken boşalma olan bir kadın “Hep kendini düşünüyor” şeklinde eşini suçlayabiliyor. Oysa bu durum gerçekte çok farklı bir durum olabiliyor. Bu nedenle çiftlerin birbirlerini iyi anlamaları gerçekte olan problemlerin ne olduğunu tespit etmeleri gerekmektedir. 

Yorumlar