16 ay 20 gün hapis cezası alan Ahmet Kural'dan şok açıklama 'Sıla erkeğe ve kadına bayılır'

Sıla Gençoğlu'na şiddet gerekçesi ile 16 ay 20 gün hapis cezası alan Ahmet Kural ilk kez açıklama yaptı, ''Sıla erkeğe ve kadına şiddet uygulamaya bayılır''

16 ay 20 gün hapis cezası alan Ahmet Kural'dan şok açıklama 'Sıla erkeğe ve kadına bayılır'

Sıla'ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle 16 ay 20 gün hapis cezası alan oyuncu Ahmet Kural hakim karşısına çıkarak 3 ayrı suçtan hapis cezası aldı. Sıla ve Ahmet Kural arasında gerçekleşen davada bugün ikinci duruşma gerçekleşti. Hapis cezası açıklandıktan sonra ilk kez açıklama yapan Ahmet Kural "Sıla erkeğe ve kadına şiddet uygulamaya bayılır." dedi.

16 AY 20 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI!

Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet davasının ikinci duruşması gerçekleşti. Oyuncu Ahmet kural hapis cezası ile karşılaşınca gerginleşip sesini yükseltti ve eski sevgilisi Sıla'ya karşı bazı suçlamalarda bulundu. Mahkeme sonucunda Ahmet Kural, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

''SILA ERKEĞE VE KADINA ŞİDDETE BAYILIR''

Duruşma sonrası adliye önünde ilk kez açıklama yapan Ahmet Kural ''Sıla erkeğe ve kadına şiddete bayılır. Olayın peşini bırakmayacağım" diyerek Sıla'ya meydan okudu. Adliye önünde açıklama yapan oyuncu Ahmet Kural, ''Ceza yok. Şiddette kesinlikle bulunmadım ama bu iki sevgili arasında olan bir şeydi. Benim daha önceden yaptığım bir hatanın belgesini almış gelmiş buraya elinde sallıyor. Ayrıca ağıt yakıyorum diye Anadolu Kadınlarına saygısızlık yaptı. Ağıt Anadolu'da ölünün arkasından yakılıyor. Bu saygısızlık. Kendisi erkeğe de kadına da şiddet uygulamaya bayılır. Hem psikolojik hem de fiziki şiddet. Bu bir intikam davası artık. Bu mevzu burada bitmedi. Temyize gideceğiz." dedi.

''BİZİ SUSTURDULAR''

Ahmet Kural'ın avukatı mahkeme çıkışında şu açıklamayı yaptı: "Aldığı cezalar ertelendi. Taleplerimizin hepsi reddedildi. Savunma hakkı kullandırılmadı. Adil bir dava olmadı. Son anda Ahmet Bey'in komşusu geldi tanık olmak için. O sabah beş buçukta namaz kılmak için kalkmış ve o sırada Sıla Hanım'ı evden çıkarken görmüş. Sıla Hanım gayet iyi görünüyormuş. İşte bu sanık davayı değiştirecek bir sanıktı ama konuşmasına izin vermediler. Bizi susturdular. Sıla Hanım 45 dakika şiddet gördüğünü açıkladı ama şiddet gören insan hiçbir şey olmamış gibi öyle evden elini kolunu sallayarak çıkamaz." dedi.

''ŞİDDET GÖREN KADINLAR NEDEN HAKKINI ARAMIYOR?''

Sıla ve Avukatı Rezan Epözdemir, mahkeme çıkışında açıklama yaptı: Bugün duruşmada mahkemeye karar verdirmemeye çalıştılar. Adil yargılanmayı engellemeye çalıştılar. Münevver Karabulut cinayetinde mağdur aile tarafındaydık. Diyorlardı ki "Şiddet gören kadınlar neden hakkını aramıyor?". Kadın hakkını arayınca, daha çok toplum tarafından psikolojik şiddet görüyor. Linç ediliyor e bu kadın nasıl hakkını arasın? Ama kadınlar Sıla gibi yapıp haklarını arasınlar. Hukuk hepimize lazım.

"TÜRLÜ İFTİRALARA UĞRADIM"

Avukatından sonra açıklama yapan Sıla ise şunları söyledi: "Türk Adelet'ine çok teşekkür ediyorum. Benim için ve bu pozisyona düşmüş diğer kadınlar için güven verici. Zor ve tramvatik bir dönem geçirdim. Türlü iftiralara uğradım. Dünya kadar manipülasyona uğradım. Sahiden bugün adalet beni yüreklendirdi. Her ne kadar ekonomik özgürlüğüm de olsa, güçlü görünsem de hiç kolay değildi. Çok zor dönemler yaşadım ama susmak iyi bir fikir değil. Kendi başınıza gelen bir şeyi anlatarak belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Bu yüzden herkese mümkün mertebe herkese cesur olmayı salık veriyorum. Ama ben yargının çok adil olduğu kaanatindeyim. Bana yapılan suçlamalar komik ama ilk değil. Beni artık şaşırtmıyor açıkçası."

 

Yorumlar