Teflon tencere nasıl kullanılır çizik tencereyi kullanmayın!

Teflon tencere nasıl kullanılır? Teflon tencere ve tava kullanırken dikkat edilmesi gereken hususları sizler için araştırdık.

Teflon tencere nasıl kullanılır çizik tencereyi kullanmayın!

Teflon tencere ve tava kullanımı insan sağlığı açısından oldukça faydalı olup kullanımı önerilmektedir. Fakat bu tava ve tencereleri de kullanırken bazı uyulması gereken hususlar bulunamaktadır. Dikkat edilmediği taktirde sağlık sorunlarına yol açmaktadır. 

İÇİNDE BİR ŞEY YOK İKEN ISITMAYIN 

Ocak üzerinde harlı ateşte yakmak teflonlara oldukça fazla zarar vermektedir. Bu nedenle teflonunun içerisinde bir şey yok iken ısıtmaktan kaçınmaya özen gösterin. Bu çabucak yanmasına neden olacaktır. 

TEFLONLARIN İÇİ ÇİZİLDİYSE ASLA KULLANMAYIN! 

Teflonların içerisinde küçük bir çizik olsa bile kullanmamaya özen gösteriniz. Sağlıklı olmayacaktır. Bu çiziklerden yayılan metaller insan sağlığına zarar vermekte ve kanser hastalığına neden olmaktadır. 

TAHTA KAŞIK KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERİN 

İçerisine metal kaçık ya da çatal sokmayın. Bu tavanın ya da tencerenin çizilmesine eden olacaktır. Bu nedenle tahta kaşık kullanmaya özen gösterin. 

SATIN ALDIKTAN SONRA SICAK DUYLA YIKAYIN! 

Teflonları satın aldıktan sonra sıcak su ile yıkayınız ve bir kağıt havlunun üzerine sıvı yağ dökerek tavanın içini temizleyiniz. Bu sayede uzun ömürlü bir tavanız/tencereniz olacaktır.

Yorumlar