Cinsel isteksizlik nedenleri neler sevgi yoksa bir seks de bir yere kadar!

Çiftler arasında zaman zaman cinsel kopukluklar oluyor ve konu cinsel isteksizliğe kadar geliyor! Peki cinsel isteksizliğin nedeni ne? İşte cevabı!

Cinsel isteksizlik nedenleri neler sevgi yoksa bir seks de bir yere kadar!

Partnerinizle yatakta artık eskisi gibi istekli olmadığınızı mı farkettiniz? Yaşadığınız o ilk heyecan ve isterler artık sizi yeteri kadar mutlu etmiyor ve itiyorsa bir çok nedene bağlı olan bu durumdan bir an önce kurtulmanız gerekiyor. Çiftler arasındaki sevginin fiziksel olarak bir araya getiren cinsel ilişkide isteksizlik yaşıyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler olabilir. İşte cinsel isteksizliğin nedenleri ve bilinmesi gerekenler...

PSİKOLOJİK OLABİLİR!

Partnerinizle yataktaki istikrarsızlığın nedeni psikolojye neden olabilir. Eğerki hormonal bir sorununuz yoksa duygusal bazı nedenlere bağlı olabilir. Bu da çiftler arasında zaman zaman görülebilen bir şeydir. Çiftlerin birbirinin vücudunu beğenmemesi zamanla çiftler arasında psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Bunun için profesyonel bir terapi alabilirsiniz.

CİNSEL SORUNLARINIZI PARTNERİNİZLE AŞIN!

Cinsel sorunlar tek başına üstesinden gelinebilecek bir durum değildir. Bu durumu bir ekip işi olarak görebilirsiniz. Eğer ki bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızı hissederseniz bu durumu partnerinizle mutlaka paylaşın ve çözüm yolu bulmaya çalışın.

CİNSELLİĞİ İŞ OLARAK GÖRMEYİN!

Partnerinizle cinselliği sadece iki vücudun birleşmesi olarak görmekten ziyade sevginizi hissettirebileceğiniz bir başka yol olarak görebilirsiniz. Sevginizi tensel uyum ile birleştirerek aranızdaki bağı güçlendirmeye çalışın.

Yorumlar