Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur sigara içiyorsanız...

Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur? Erkeklerin birçoğunun yaşadığı bir problem olan sertleşme sorununa dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur sigara içiyorsanız...

Erkeklerde sertleşme sorunu neden olur? Birçok kişinin muzdarip olduğu ve kolay kolay dile getiremediği bu konu sık karşılaşılan bir durumdur. Genellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan bu durum bazen genç erkeklerde de görülebilmektedir. Peki sertleşme probleminin nedeni nedir? İşte merak ettiğiniz sorunun yanıtı! 

Psikolojik olabilir 

Erkeklerde sertleşme sorunu birçok kişinin başına gelmiş bir durumdur. Sertleşme sorunu genellikle kırılgan olan kişilerde daha sık karşılaşılan bir problemdir. Korku, utanma, kızgınlık, heyecanlanma, stres gibi kişisel nedenlerde erkeklerde sertleşme sorununa yol açabilmektedir. Erkeklerde sertleşme sorununun nedeni psikolojik olabildiği gibi fiziksel bir durum da olabilir. 

Sigara içiyor, alkol kullanıyorsanız... 

Erkeklerde sertleşme sorunu en sık kalp damar sistemi hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon hastalarında karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece yaşlılığa bağlı olarak değil bunun yanı sıra yaşlanmanın yarattığı psikolojik durumdan dolayı da oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra kötü alışkanlıklarda sigara kullanımı, alkol veya uyuşturucu bağımlılığı gibi alışkanlıkları olan kişilerde de sıkça karşılaşılan bir durumdur. 

Sertleşme sorunu nasıl tedavi edilir? 

 Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu sorunun fiziksel bir sorun olup olmadığı konusudur. Tedavi buna göre seçilir.  Yapılan testler sonucu fiziksel olarak bir durum ortaya çıkmadıysa durumun psikolojik olduğu düşünülür. Eğer sorun psikolojiden kaynaklanıyorsa ozaman kesinlikle psikiyatrist önerilir. Eğer sorun fizikselse birçok ereksiyon tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavi süresince verilen ilaçlar genellikle 5 PDE inhibitörleri grubu ilaçlardır. Bu ilaç tedavileri genel olarak yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. 

 

 

Yorumlar