Hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları neler? Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi? Merak edilenlerin cevabı elmaelma.cm'da.

Hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları neler doğum kasılmalarını başlatır!

Hamilelikte cisel ilişkinin faydaları neler? Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek doğru mudur? Hamilelik döneminde genelde çiftler birbirlerinden uzak durur. Peki bu doğru mudur? Merak edilen soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. 

Gebelikte cinsel ilişkiye girmek tamamen güvenlidir 

Hamilelik döneminde doktor bilgisi dahilinde yaşanan aktif cinsel yaşam anneye, babaya ve bebeğe oldukça faydaldır. Birçok erkek anneye ya da bebeğe zarar veririm düşüncesi ile cinsellikten uzak durmaktadır fakat gebelikte cinsel ilişkiye girmek tamamen güvenlidir. 

Daha iyi bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır 

Gebeler, hamileliğin her döneminde uyku sorunları yaşayabilirler. Özellikle, sık tuvalete gitme ihtiyacı gebeliğin ilk üç aylık döneminde oldukça rahatsız edicidir. Seks yapmak bu uyku sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Orgamzmın arkasından salgılanan prolaktin hormonu kişinin uykulu hale gelmesine yardımcı olur. 

Doğal bir ağrı kesicidir 

Skes yapmak hamilelik döeminde ortaya çıkan rahim ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur. Orgazm sırasında “sevgi hormonu” olarak da bilinen oksitosin hormonu salgılanır ve bu hormonun ağrıyı engelleme ve ağrı toleransını arttırma gibi özellikleri vardır.

Ruh halini iyileştiriyor 

Anne adasyları zaman zaman gebeliğin zorluklarından bunalabiliyorlar. Sürekli olarak yaşanılan yorgunluk hissiruh halini kötü ya da olumsuz etkileyebiliyor. Bu dönemde yapılan sekste ruh halinin iyileşmesine yardımcı oluyor. 

Doğum kasılmalarını başlatıyor 

Vücudunuz doğuma hazırsa, cinsel ilişkide bulunmak doğum kasılmalarının başlamasını tetikleyebilir.Gebelik kesesi açılmadığı ve anne adayının suyu gelmediği sürece, doğum kasılmaları sırasında cinsel ilişkiye girmek tamamen güvenlidir ve hatta doğum için de faydalıdır.

Yorumlar