Mindful seks nasıl yapılır zihninizi tüm düşüncelerden arındırın!

Mindful seks nedir? Mindful seks nasıl yapılır? Zihni tüm düşüncelerden arındırarak yapılan bu seks dair tüm bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Mindful seks nasıl yapılır zihninizi tüm düşüncelerden arındırın!

Mindful seks nedir? Mindful nasıl yapılır? Beyni tüm düşüncelerden arındırarak yapılan bu seks yöntemi ile zevkin doruklarına çıkacaksınız. Mindful sekse dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. 

Genellikle çiftlerin en çok yaşadığı problemlerden bir tanesi cinsel birliktelik sırasında zihni dış uyarıcılara kapatamaması durumudur. Zihin, cinsel birliktelik sırasında başka düşüncelerle meşgul olması sonucunda yaşanan deneyim kötü sonuçlanabilir.

ZİHNİNİZİ DIŞ UYARANLARA KAPATIN 

Günümüzde “zihni her şeye kapatıp ana odaklanmak” denildiğinde akla ilk gelen şey “mindfulness”, yani bilinçli farkındalık oluyor. Bilinçli farkındalık durumu kişinin mutluluğunu arttıran bir durumdur. Cinsel hazzı 2'ye katlayan bu yöntem sayesinde zevkin dorularına ulaşacaksınız. Cİnsel deneyim sırasında hem bedeni hem de beyni aynı zeminde buluşturabilmek oldukça zor bir durumdur. Bunu gerçekleştirmek yoğun bir çaba ve emek gerektirir. 

ZİHNİ YORAN ŞEYLERDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ...

Zihninizi yoran şeylerden nasıl kurtulabilirsiniz? Bunun bakarsanız birçok yolu var.  Bunlardan biri kendinize müdahale ederek o anda olmaya odaklanmak için komut vermeniz. Derin bir nefes alarak kendinize “ana dön, odaklan” gibi bir kelime belirleyip “andan” çıktığınızı hissettiğinizde içinizden bu kelimeyi söyleyerek kendinizi ana geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZE ÇOK FAZLA ANLAM YÜKLEMEYİN 

Düşüncelerinize çok fazla anlam yüklemeyin. Beyninizi rahatlatmaya çalışın. Hiçbir şey düşünmemem gerekiyor diyerek buna adapte olmaya çalışırsanız bu durumda ters tepki yaratabilir. Bu nedene düşüncelerinize çok anlam yüklemeden derinlere inmeden kendinizi serbest bırakın. 

 

Yorumlar