Kastilya sabunu nasıl kullanılır vücudunuzu yıkayabilirsiniz!

Kastilya sabunu nasıl kullanılır? Vejeteryanlar ve veganlar tarafından çok kullanılan bu sabunun kullanım alanlarını sizler için araştırdık.

Kastilya sabunu nasıl kullanılır vücudunuzu yıkayabilirsiniz!

Hayvansal yağ kullanmadan tamamen bitkisel özle yapılan kastilya sabunu vegeteryanlar ve veganlar için harika bir öneri! Zeytinyağından yapılmaya başlayıp, hindistan cevizi, ceviz ve avokado yağı gibi bitkisel yağlara kadar genişleyen bu sabunun kullanım alanları da oldukça geniş. Peki kastilya sabununun faydaları neler? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları! 

CİLTTEKİ LEKELERİ YOK EDİYOR 

Kastilya sabununun birçok faydası bulunmaktadır. Cilde nazik davranır ve nemlendirir. Ciltteki en inatçı lekeleri bile giderir. Peki, kastilya sabunu nasıl kullanılır?

VÜCUDUNUZU YIKAYABİLİRSİNİZ 

Kastilya sabunu kullanmanın en iyi yolu vücut temizliğidir. Islak cildinize bu sabunu köpürterek kullanabilirsiniz. Cildin nemlenmesine yardımcı olacak ve cildiniz yumuşacık olacaktır. 

TRAŞ KÖPÜĞÜ YERİNE KULLANABİLİRSİNİZ 

Bacaklarınızı traş ederken, traş köpüğü yerine kastilya sabunu kullanabilirsiniz. İçerisine bir kaç damla hindistancevizi yağı ekleyerek daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

MAKYAJ FIRÇANIZI TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ 

Kastil sabun (özellikle kalıp formundakiler) makyaj fırçalarınızı mükemmel temizler. İçerisindeki tüm imkropların kırılmasını ve tmeizlenmesini de sağlar. 

 

Yorumlar