Sabahları yorgun uyanmak neden olur sıvı tüketmeyi ihmal etmeyin!

Sabahları yorgun uyanmak neden olur? Sabahları yorgun uyanmanın nedenleri neler? Sabahları sürekli yorgun uyanıyorsanız nedeni bunlar olabilir!

Sabahları yorgun uyanmak neden olur sıvı tüketmeyi ihmal etmeyin!

Sabahları sürekli olarak yorgun mu uyanıyorsunuz? Ne kadar erken yatarsanız yatın vücudunuz sürekli bitkin mi? Size vereceğimiz bu öneriler sayesinde artık kendinizi daha dinamik ve dinç hissedeceksiniz. Genellikle mevsim geçişlerinde artan bir durum olan bu yorgunluk halinden kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki önerilere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.  Sabahları yorgun uyanmak neden olur? Sabahları yorgun uyanmanın nedenleri neler? İşte sabahları sürekli yorgun uyanıyorsanız nedeni bunlar olabilir! 

Bağışıklık sistemini güçlendirin

Vücut direncinizi arttırmak istiyorsanız bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor. Bunun içinde vücudun ihtiyaç duyduğu A, C, E vitaminleri ile selenyum, çinko, magnezyum gibi minerallerin yanı sıra omega-3 ve omega-9 yağ asitlerinden yeteri kadar almak gerekir. Her gün sebze tüketerek günlük almanız gereken vitamin ve mineraller alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ceviz, balık yağı, keten tohumu da tüketebilirsiniz. 

Sıvı tüketimini ihmal etmeyin!

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin bir başka yolu da bol miktarda sıvı tüketmek lacaktır. Çay, kahve, kola, kakao gibi kafein içeren içecekler yerine bağışıklık sistemimizi de destekleyen ıhlamur, kuşburnu, ada çayı, beyaz çay veya yeşil çay gibi bitki çaylarını tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır. 

Sporu asla ihmal etmeyin 

Sabahları yorgun uyanmanızın en temel sebebinde bağışıklık sisteminizin güçsüz olması yatmaktadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız yukarıda saydığımız kurallara uymalı ve sporu hayatınızdan yaz kış çıkarmamalısınız. kışın yapılan spor yazın yapılan spordan daha etkilidir. Kış aylarında vücut ısısına bağlı olarak beden spora daha iyi cevap verir, metabolizmanızı hızlandırır ve mevsim geçişlerine adapte olmaya çalışan vücudunuza dost olur. 

 

 

 

 

 

Yorumlar