Deri koltuk nasıl temizlenir ıslak mendille silin!

Deri koltuk nasıl temizlenir? Deri koltuk temizleme yöntemleri neler? Deri koltuk süpürülür mü? İşte deri koltuk temizliğine dair tüm merak edilenler!

Deri koltuk nasıl temizlenir ıslak mendille silin!

Ev temizliğinde en çok çile çektiren konulardan biri de koltuk temizliğidir. Hele bir de deriyse koltuklar işte ozaman tam bir eziyete dönüşebiliyor temizlik. Ama gözünüz korkmasın. Yapısı gereği her ne kadar zor gibi görünse de bu koltukları temizlemenin de doğal yolları bulunmuyor değil! Elmaelma.com olarak sizlere deri koltuklarınızı pratik bir şekilde temizlemenin yöntemlerini hazırladık. Peki deri koltuk nasıl temizlenir? Deri koltuk temizleme yöntemleri neler?gelin bu soruların yanıtlarını hep beraber öğrenelim.

DERİ KOLTUK TEMİZLEMENİN KOLAY YÖNTEMLERİ 

Deri koltuklarınızı sabunlu suyla yıkanmış bir bezden yardım olarak temizleyebilirsiniz. Burada özen göstermeniz gereken tek bir nokta bulunuyor. Oda koltuklarınızı temizlerken kimyasal ürünlerden yardım almamak olmalıdır. Çünkü kimyasal ürünler deri koltukların rengini değiştirmektedir. 

BEBEK PUDRASI İLE TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ 

Deri koltuklarınızı temizleme yöntemlerinden biri de bebek pudrasıdır. Bbebek pudrası ile koltuklarınızın üzerindeki yağ lekelerini rahatlıkla temizleyebilirsiniz. 

SAÇ SPREYİ İLE KOLTUKLARINIZ PIRIL PIRIL OLACAK 

 Deri koltukları temizlemenin bir diğer yolu da saç spreyleridir. Saç spreyi ile deri koltuklarınızı temizlemede kullanabilirsiniz. Mürekkep gibi çıkması zor olan lekeleri saç spreyi ile çıkarabilirisiniz.

DETERJANLA SİLMEYİ DENEYİN 

Yaklaşık bir 1 litreye tekabul eden bir suya 1 çorba kaşığı kadar deterjan ekleyerek boş bir sprey kutunun içine koyup karıtırarak deri koltuklarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar