İdeal kilo boya göre nasıl hesaplanır boyunuzu kendisiyle çarpın!

Her kadın düzgün bir fiziğe sahip olmak ister peki ideal kilo boya göre nasıl hesaplanır? Ruhsal anlamda boy ölçülerinize göre doğru kiloyu bulmanın hesaplaması

İdeal kilo boya göre nasıl hesaplanır boyunuzu kendisiyle çarpın!

Hem ideal bir görünüm hem de boyunuza göre olmanız gereken kilo aralığını bilirseniz aynı zamanda sağlık açısından karşınıza çıkacak hastalıkları da en aza indirgeyebilirsiniz. Peki ideal kilo aralığı ne, ideal kilo hesaplaması nasıl yapılır? İşte olmanız gereken kiloyu bulmak için hesaplama yöntemlerini sizler için bir araya getirdik. Kendi boyunuzu kendisiyle çarparak devam eden ideal kilo hesaplaması ile sizde kendi kilonuzu bulabilirsiniz. Merak ettiklerinizi haberin detayında bulabilirsiniz!

İDEAL KİLO HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Boyunuza göre almanız gereken ya da korumanız gereken kilo değerini bilirseniz, çeşitli hastalıkların meydana gelme riskini en aza indirmiş olursunuz. Peki boyunuza göre kaç kilo olmalısınız? İşte ideal kilo hesaplama tablosu...

Hem bedensel hem de ruhsal anlamda kendinizi pozitif hissetmek istiyorsanız, olması gereken vücut ağırlığını korumaya ve dışına çıkmamaya dikkat etmelisiniz. İdeal ağırlık ölçüsü bireyden bireye göre değişkenlik gösterse de genel kilo hesaplama formülünü sizler için araştırdık. Peki, hangi kiloda olmanız gerektiğini nasıl anlayabilirsiniz?

İDEAL KİLO HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Boyunuz kısa veya uzun farketmeksizin ilk olarak olmanız gereken doğru kiloyu bulmanız gerekiyor. Boyunuzunu kendisiyle çarpın. Elde ettiğiniz sonucu kilonuza bölün ve elde ettiğiniz rakam 18.5 ve 25 arasında ise normal olduğunu gönül rahatlığı ile kabul edebilirsiniz. Ancak sağlıklı indeks 20 ile 23 arasıdır. 

Varsayalım ki elde ettiğiniz sonuç 25 ve 30 arasında ise kişinin olması gerekenden fazla kiloya sahip olduğunu görebiliriz. Fakat aynı şekilde elde ettiğiniz sonuç 30 ve 40 rakamları arasında ise obezite sınırlarında olduğunuz göstermektedir. Bunun için en kısa sürede bir uzmana danışarak kontrol altına almanızda fayda var.

Yorumlar