Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı kişiliğini zedelemeyin!

Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı? Çocuğunuz eve zayıf bir karneyle geldiyse sinirlerinze hakim olun ve bu davranışlardan uzak durun!

Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı kişiliğini zedelemeyin!

Çocuklarımız ama iyi ama kötü bir karneyle bu döneminde sonuna gelmiş bulunuyor. Karnesinde zayıf getiren çocuklara davranış biçimi onların ilerleyen zamanlarında nasıl bir kişi olacağını belirliyor. Çocuklarınıza davranış biçiminiz bu noktada önem taşıyor. Peki karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranılmalı? Yanlış tutumlar neredeyse çocuğunuzun hayatına mal oluyor. Elmaelma.com olarak kötü karne getiren çocuklara nasıl davranılması gerektiğini sizler için araştırdık. İşte uzak durmanız gereken davranışlar!

AİLEM NE DİYECEK BASKISI ÇOCUKTA STRESE YOL AÇIYOR! 

Çeşitli nedenlerden dolayı derslerinden başarısız olup eve zayıf getiren çocuklar, beklediği başarıyı yakalayamayınca oldukça fazla üzülmektedirler. Bunun yanı sıra çocuğun üzerinde bir de baskı bulunmaktadır. Annem ve babam ne diyecek baskısı. Son zamanlarda anne babasının kızmasından korktuğu için canına kıymaya kalkanlar bile oldu ne yazık ki. 

ÇOCUĞUNUZUN KİŞİLİĞİNE ZARAR VERMEYİN 

Başarız bir karne getiren çocuğun asla kişiliğini zedeleyecek hareketlerde bulunulmaması gerekiyor. Bu durum çocukta özgüven eksikliğine neden oluyor. Dolayısıyla ikinci dönem için çocuğun motivasyonunu da düşürüyor. Bu nedenle çocuğunuzun özvüvenini kırmamaya özen gösterin. 

BAŞARISIZLIK TEK TARAFLI DEĞİL! 

Uzmanlar, kötü karne karşısında ebevynlerin doğru davranışlar sergilemesi gerektiği konusunda uyarıyor. Bu doğru davranışlardan ilki de asla çocuğu suçlamamak oluyor. Başarıız bir karnenin sadece çocuğun başarısızlığı olmadığını söyleyen uzmanlar, ailenin de bu başarısızlıkta payının olduğunu belirtiyor. Anne babanın ilgisizliği ya da çocuğun doğru olarak yönlendirilmemesi çocukta başarısızlığa neden oluyor. 

 

Yorumlar