Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler bedeninizi aç bırakmayın!

Fazla kilolardan bir an önce kurtulmak için spor destekli diyet yapmaya başlayın. Ancak diyet yaparken dikkat edilmesi gerek yiyeceklerden bir haberseniz...

Fazla kilolardan kurtulmak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak hepimizin en çok istediği şeylerden biri! İstikrarlı bir diyet ve istediğiniz kiloya ulaşmak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında Beslenme ve Diyet Uzmanı Serra Arslan önemli uyarılarda bulundu. Kilo vermek için uzun süreli vücudu aç bırakmak yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermenin sırrını arıyorsanız elmaelma.com'a göz atabilirsiniz!

DİYET YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Diyet yaparken ilk kaçmamız gereken şey 4-5 saati geçen açlık süreleri. Kişi aç hissettiği zaman ruhsal ve bedensel olarak mutsuz hissedeceği için ve zararı dokunacağı için diyet yaparken aç kalmamak birinci kuralımız olmalı. 

İkincisi işlenmiş gıdalardan uzak durulmalı. İşlenmiş gıdalardan kastımız olabildiğince içerisinde glikoz, glikoz şurubu, fruktoz, fruktoz şurubu gibi sonradan katkı maddesi eklenen ürünler. Burada etiket okumak çok önemli, özellikle marketlerden aldığımız gıdalarda etiket kısmında glikoz gibi, fruktoz gibi katkı maddeleri eklendiyse ürünleri tüketmiyor olmamız lazım. 

ŞEKERLİ İÇECEKLERDEN UZAK DURUN!

Sıvı kalorilere de dikkat etmemiz gerekiyor. Farketmeden bazen yiyeceklerden değil içeçeklerden şeker ve kalori almış oluyoruz. Özellikle karın çevresindeki yağlanma, çocukluk döneminden yaşlılara kadar her yaşta görülüyor. Bunun için içeceğimiz içeçeklere de dikkat etmemiz gerekiyor. Burada kaçınılmamız gerekenler yine hazır asitli içeçekler, şeker oranı yüksek olan soğuk çaylar, şuruplu kahveler, kremalıkahveler, bunlara dikkat ediyor olmamız lazım. 

Özellikle sıvı tüketimi çok çok önemli sıvı tüketimi olanlar özellikle su tüketimini azaltıyorlar. Ama çay ve kahve su ihtiyacının yerini tutmuyor. Bunun için çay ve kahveyi çok tüketirken suyu hiç tüketiyor olmamız, kaçınılması gereken bir durum. 

Yorumlar