Kabak yiyerek zayıflama yöntemi 3 günde 3 kilo verdiriyor!

Kabak yiyerek nasıl zayıflanır? Diyet listelerinin popüler alternatifi olan kabakla zayıflamaya ne dersiniz? İşte 3 günde 3 kilo verdiren kabak detoksu!

Kabak yiyerek zayıflama yöntemi 3 günde 3 kilo verdiriyor!

Son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan kabak detoksu ile zayıflama yönteminin ne olduğunu duymuş muydunuz? Oldukça hafif bir sebze olan kabak, metabolizmayı hızlandırma konusunda oldukça etkili bir besindir. Bu özelliği sayesinde vücutta biriken yağların erimesine de yardımcı olmaktadır. Hem doyurucu hem de lezzetli olan bu besinle 3 günde 3 kilo verebileceksiniz. Peki kabak detoksu nasıl yapılır? Kabak yiyerek zayıflama yöntemi nedir? İşte merak edilen soruların cevabı elmaelma.com'da. 

KALORİ DEĞERİ DÜŞÜK BİR BESİNDİR 

Kabak kalori değeri oldukça düşük olan bir besindir. Bu özelliği sayesinde diyet listerlerinde alternatif olarak yer almıştır. 3 günde 3 kilo vereceğiniz kabağı dilerseniz haşlayıp yoğurtla tüketebilirsiniz. 

ÇABUCAK KİLO VERMENİZİ SAĞLIYOR 

Zayıflamak için en etkili yöntemlerden biri de kabaktır. Oldukça hafif olan bu sebzenin içerisindeki C vitamini özellikle ağız ve akciğer kanserine karşı savaşmaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak çabucak zayıflamanıza yardımcı olur. 

 KOLON SAĞLIĞINI KORUR 

Kabak aynı zamanda vücuttaki zararlı toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı olmaktadır. Kabızlığa da iyi geldiği bilinen kabak kolon sağlığını korumaktadır. 

KABAK DETOKSU NASIL YAPILIR? 

Orta boydaki 2 kabağı rendeleyip, yağsız tavada kısık ateşte pişirin. Ocağın altını kapattıktan sonra 2 yemek kaşığı kadar yoğurt ile karıştırıp içine 2 tane ceviz atın. Pul biber ve nane ilave edin. Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.  Bu detoks ile sabah kahvaltısında mutlaka 2 yumurta ve 1 dilim peynir ile protein; ara öğünlerde toplam 2 adet meyve seçimi ile lif alınmalıdır. Eğer emzirme dönemindeyseniz bu detoksu mutlaka doktorunuza danışarak yapmanızı öneriyoruz. 

 

 

 

Yorumlar