Kilo vermeyi zorlaştıran nedenler ekmek yemiyorsanız...

Kilo vermeyi zorlaştıran nedenler neler? Diyet yaparken farkında olmadan yapılan hatalı davranışları sizler için derledik! Bu davranışları asla yapmayın!

Kilo vermeyi zorlaştıran nedenler ekmek yemiyorsanız...

Sıfır beden olup fit bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından uygulanan birçokları için kısıtlı bir sürede yapılması gereken adeta mevsimlik bir aktivite olarak algılanan diyeti yaparken en çok yapılan yanlışlara göz atmaya ne dersiniz? Birçoğumuzun pazartesi günü başladığı, haftanın sonu gelmeden bozduğu diyeti yapılan bu hatalar yüzünden ne yazık ki sürdüremiyoruz.Peki diyetteyken nelere dikkat edilmeli? Kilo vermeyi zorlaştıran nedenler nelerdir? İşte bu gibi sorunların yanıtlarını sizler için hazırladık. Siz de diyetteyken bu hataları yapıyorsanız aman dikkat! 

EKMEK YEMİYORSANIZ...

Genellikle diyet yapanlar için karbonhidratlı ve ekmekli yiyeceklerin tüketilmemesi önerilmektedir. Ama bu şu demek değildir. Ekmeği komple hayatınızdan çıkarın. Bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü ekmeği tamamen hayattan çıkarmakta olumsuz sonuçlara nede olabilir. Ekmek yememeye karar veren kişi, karnını tok tutması için farkında olmadan makarna ve bulgur gibi karbonhidratı yüksek olan yiyeceklere yönelebiliyor. Ekmekle bereber tüm karbonhidrat beslenme gruplarından vazgeçen kişide kas kaybı yaşanıyor. Bu nedenle ekmeği tamamiyle kesmek yalnış bir davranıştır. 

UZUN BİR SÜRE BİR ŞEY YEMİYORSANIZ... 

Hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de öğün atlamaktır. Ya da uzun süreli aç durmaya meyletmektir. Bu yanlış metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Bu hatalı davranış daha fazla kilo almaya neden olacaktır. 

ÖDEM OLMASIN DİYE AZ SU TÜKETMEK...

Su içmenin ödem yaptığına dair bilinen yanlış bilgilerin tersine, gerektiği miktarda tüketilen su ödemi engeller.

LİGHT ÜRÜNLERİN KİLO ALDIRMADIĞINI DÜŞÜNÜYORSANIZ... 

Genellikle market alışverişi yaparken nasıl olsa light ürün alıyorum gibi bir düşünceniz varsa ve bunların kilo aldırmadığını düşünüyorsanız bu düşüncenizden hemen vazgeçmelisiniz. Bu ürünleri abartarak tüketmek, blinçsizce yapılan hatalardandır. 

 

Yorumlar