Papağana işkence videosuyla tepki çeken Murat Özdemir akıl hastanesi'ne gönderildi!

Papağana işkence videosu ile büyük tepki çeken ve gözaltına alınan Murat Özdemir, 21 gün akıl hastanesinde tedavi görecek.

Papağana işkence videosuyla tepki çeken Murat Özdemir akıl hastanesi'ne gönderildi!

TV8'de yayınlanan masterchef programında adını duyuran Murat Özdemir, sosyal medya hesabından papağanına uyguladığı şiddet sonrasında büyük tepki gördü. Edilen şikayetler üzerine apar topar gözaltına alınan Özdemir için mahkeme kararını verdi. Murat Özdemir'e "hayvana eziyetten" işlem yapıldı ve akıl hastanesine sevk edilmesine karar verildi. Akıl hastanesine götürülen Özdemir'in 21 gün hastanede yatacağı öğrenildi.

21 GÜN AKIL HASTANESİNDE YATACAK 

Sosyal medya hesabından papağana yaptığı işkence videosunu paylaştıktan sonra büyük tepki gören Murat Özdemir 21 gün akıl hastanesinde yatacak.

'HAYVANA EZİYETTEN' İŞLEM YAPILIP AKIL HASTANESİ'NE SEVK EDİLDİ

Televizyonda yayınlanan bir yarışma programıyla tanınan Murat Özdemir, papağanına yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabından paylaşınca büyük tepki gördü.Dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ne getirilen Özdemir,burada yapılan işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Ters kelepçeli olarak adliye binasına getirilen Özdemir'e "hayvana eziyetten" işlem yapıldı ve akıl hastanesine sevk edilmesine karar verildi. Akıl hastanesine götürülen Özdemir'in 21 gün hastanede yatacağı öğrenildi.

5 BİN 524 LİRA PARA CEZASI

Sosyal medya hesabında papağanına yaptığı kötü muamelenin görüntülerini paylaşmasının ardından hakkında yasal işlem başlatılan, bir televizyon kanalında yayımlanan yemek yarışmasıyla tanınan Murat Özdemir'e, 5 bin 254 lira para cezası uygulandı.

TEPKİ ÇEKECEK YENİ GÖRÜNTÜLER

Sosyal medya hesaplarından, "Murat Özdemir papağanı asıyor" başlığıyla paylaşılan görüntülerde, kafesteki papağan acıyla bağırırken Murat Özdemir'in, "Kuşum Mesut Bahtiyar, arkadaşlar o bir gün Acun Baba demeyi öğrenecek. Acun İmparator, sultan Süleyman kim" dediği görülüyor.

PSİKOLOGLAR NE DİYOR?

Psikologlar yaşanan vahşetle ilgili Habertürk ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

Habertürk'e konuşan Rumeli Üniversitesi Rektör Vekili ve Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları ve Psikoloji Uzmanı Prof. Dr. Tamer Dodurka, "Bir insan bir hayvana şiddet uyguluyorsa bunun altındaki psikolojik problem aynı. Hayvana da, çocuğa da, kadına da aynı şiddeti uygular. Bu insanlar aramızda rahat dolaşmamalı" diye konuştu.

"HAYVANLAR OLUP BİTENLERİ ANLAMLANDIRAMAZ"

Dodurka, işkence gören papağanın psikolojisiyle ilgili olarak da şunları belirti: "Şiddet gören bir insan nasıl travma geçirirse aynı şey hayvanlar için de geçerli. İnsan bazı şeyleri anlamlandırabilir ama hayvan için böyle bir şey söz konusu değil".

Habertürk'e konuşan bir başka bilim insanı Aslı Karasaç Özkaya da saldırganın nasıl bir profil sergilediği sorusuna şu karşılığı verdi:

"BİR ÇOĞUNDA SEVGİ VE GÜVEN EKSİĞİ VAR"

"Aslında şiddet tanımının çok yetersiz kaldığı bir olayla karşı karşıyayız. Bunu yapan kişinin ruh sağlığının altındaki etkileri incelemek gerekiyor. Bu kişilerin cezaevine konmaları kesin çözüm değil. Bu kişiler çocukluk dönemlerinde çok ciddi şiddete uğramış kişiler olduğu araştırmalarda ortaya çıkıyor. Özellikle anne, baba tarafından işkence ve şiddet görmüş kişiler oluyorlar. Bu kişileri onarılıp yeniden topluma kazandırılmaları gerekiyor. Aynı şekilde bu kişilerin pek çoğunda sevgi ve güven eksikliği bulunuyor".

"YAŞADIĞI ÖFKENİN ACISINI ÇIKARMAK İSTİYOR"

Antisosyal kişilik bozukluklarına baktığımızda, kişi kendi yakın çevresine, canlılara, topluma, birlikte olduğu çevresine zarar verme eğilimindedir. Programdan diskalifiye edildi. İçinde yaşadığı öfkenin acısını çıkarmak adına bu tehdit içerikli sözleri sarf etmiş"

 

Yorumlar