Ayaktaki nasır için doğal tedavi yöntemleri karbonat iyileştiriyor!

Doğal yollarla nasır nasıl tedavi edilir? Günlük hayatınızı sekteye uğratan nasır problemini doğal yöntemlerle iyileştirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler!

Ayaktaki nasır için doğal tedavi yöntemleri karbonat iyileştiriyor!

Ellerde ve ayaklarda sürtünme sonucunda oluşan bu noktaların deri üzerinde kalınlaşarak deri üzerindeki  ölü derinin de tabaka haline gelmesi sonucunda nasır oluşmaktadır. Bulunduğu bölgeye oldukça sıkıntı veren nasırın günlük hayatınızı sekteye uğratmasına izin vermeyin. Evde uygulayacağınız birkaç basit yöntemle nasırınızı tedavi edebilirsiniz. Peki doğal yollarla nasır nasıl tedavi edilir? İşte yapmanız gerekenler! 

SARIMSAK 

Etkisi biraz uzun vadede ortaya çıksa da son derece sağlıklı bir yöntemdir. Ev yapımı merhemde sarımsak ve doğal zeytinyağı kullanılır. Bir diş sarımsağı zeytinyağı ile birlikte iyi bir şekilde ezin. Sarımsak tamamen ezildikten sonra tıpkı limonda olduğu gibi ayağınıza karışımı sürün ve sargı beziyle sabitleyin. Bir gece boyunca ayağınızda bekletin.

 SOĞAN 

Antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliği olan soğan nasır tedavisinde etkili bir yöntemdir. İltihap önleyici bir besin olan soğanı ikiye bölün ve nasır bölgeye uygulayın. Ancak soğan yöntemi tedavisinde sonucu biraz daha geç alabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayacağınız soğan yöntemiyle sonucu 1 ay içinde alabilirsiniz.

KARBONAT 

Karbonat ve ılık su kullanarak hazırlayacağınız macun ikinci bir alternatif... Karışımı macun kıvamına getirmek için ölçüleri kendiniz belirleyin, en sağlıklısı bu şekilde olacaktır. Macun kıvamına gelen karışımı nasırlı bölgeye uygulayın. Yarım saat boyunca bekletin ve kuruyan alanı ılık su ile durulayın. Doğal macunu haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar