Menengiç kahvesi ile zayıflama incecik olacaksınız!

Menengiç kahvesi ile zayıflanır mı? Faydaları neler? Nasıl yapılır? Menengiç kahvesine dair tüm bilinmeyenleri sizler için hazırladık!

Menengiç kahvesi ile zayıflama incecik olacaksınız!

Kahve artık hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumunda. Sabahları uyandığımızda ayılabilmek için ilk başvurduğumuz şey belki de. Ya da öğle aralarında kendimizi toparlamamızı sağlayacak en büyük aktivite. Özellikle keyfine düşkün kişiler tarafından büyük bir zevkle tüketilen kahvenin aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Menengiç kahvesinden bahsediyoruz. Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olan bu kahveyi içerek zayıflamanın yöntemini sizler için hazırladık. Peki menengiç kahvesinin faydaları neler? Menengiç kahvesi nasıl yapılır? İşte tüm bilinmeyenleri ile menengiç kahvesi! 

METABOLİZMAYI HIZLANDIRARAK ZAYIFLATIYOR 

Menengiç kahvesi Arap kültürüne ait olmakla birlikte ''Antep fıstığı ağacı olarak adlandırılmaktadır. Protein bakımından oldukça lezzetli olan bu kahve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Özellikle de keyfine düşkün ve kahve seven kişilerin gönül rahatlığı ile tüketebileceği bu kahve zayıflamaya yardımcı oluyor.

AÇLIK HİSSETTİRMİYOR 

İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde açlık hissetirmeyen bu kahve diyet yapanlar için birerbir. Son derece tok hissettiren bu kahvenin yanında ek besin tavsiyesi alarak kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz.

2 FİNCANDAN FAZLA TÜKETİLMEMESİ GEREKİYOR 

Fıstık çeşidinden biri olan Menengiç kahvesi,  belli miktarda yağ barındırdığından dolayı günde 2 fincandan fazla tüketmemek gerekir. 

 MENENGİÇ KAHVESİ NASIL YAPILIR?

1 fincan boyutundaki sütü cezveye alın. 2 tatlı kaşığı Menengiç kahvesini süte ilave edin. Karıştırdıktan sonra kısık ateşte kahveyi pişirin. Bir taşım kaynadıktan sonra bol su ile içebilirsiniz.

Yorumlar