Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır kolaylıkla kilo vereceksiniz!

Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır? Yulaf ezmesi nasıl yenir? Tok tutan yulaf ezmesi diyeti ile kolayca kilo verebileceksiniz. İşte listedekiler!

Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır kolaylıkla kilo vereceksiniz!

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerdenseniz doğru yerdesiniz! Tok tutucu özelliği sayesinde kilo verdiren besinlerin demirbaşını oluşturan yulaf ezmesini denediniz mi? Özellikle spor yapanların tükettiği bu besin yağlardan arınmanıza yardımcı olacak ve fazla kilo vermenizi sağlayacak. Peki yulaf ezmesi nasıl yenir? Yulaf ezmesi diyeti nasıl yapılır? Yulaf ezmesi diyeti listesinde neler var? İşte tüm bu soruların yanıtlarını sizler için cevapladık. İşte tüm merak edilenler! 

KİŞİNİN UZUN SÜRE TOK KALMASINA YARDIMCI OLUR 

Yulaf ezmesi kilo vermeye yardımcı olan bir besindir. Özellikle egzersiz yapan kişilerde vücut direncini arttırmak için tüketilen bu besin kişininin uzun süre tok hissetmesini sağlamaktadır. Bu besini tüketirken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Zira yararından çok zararı dokunabilir. Eğer günde 12-14 bardak sıvı tüketilmezse kişide kabızlık görülebilir. Bu sorunun oluşmaması için bol miktarda sıvı tüketmeye özen göstermelisiniz.

VÜCUT DİRENCİNİN ARTMASINI SAĞLAMAKTADIR 

Yağları yok etmesiyle bilinen yulaf ezmesi aynı zamanda spor yaparken de vücut direncinin artmasını sağlamaktadır.Bunun yanı sıra kas gelişimine de faydası olan yulaf ezmesi sağlıklı yollarla kilo vermek için birebir bir besindir. 

YULAF EZMESİ NASIL TÜKETİLİR? 

Yulaf ezmesini çeşit çeşit şekillerde yiyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi yulaf ezmesini bal ile beraber karıştırarak tüketmekken bir diğeri de yoğurdun içine koyup tüketmektir. Yulaf ezmesini serpme halinde yemeklerinize baharat atar gibi de kullanabilirsiniz.

YULAF EZMESİ DİYET LİSTESİ

Kahvaltı:

Bir bardak şekersiz çay ya da kahve, Yarım bardak yulaf ezmesi, 1 yemek kaşığı kuru üzüm, Yarım çay kaşığı tarçın

Sabah ara öğün: Yarım bardak yaban mersini ya da farklı meyve

Öğle:

Yarım bardak yulaf ezmesi, Yarım su bardağı az yağlı yoğurt, 1 adet muz

Öğle ara öğünü: Yarım su bardağı çiğ sebze

Akşam:

100 gram ızgara tavuk göğsü ya da dana eti, Bol yeşillikli salata, Yarım bardak yulaf ezmesi

Akşam ara öğün: Şekersiz puding

Yorumlar