Kırılan ruj nasıl düzeltilir çöpe atmak yerine kurutma makinesini kullanın!

Birçoğumuzun başına gelen kozmetik sorunlarından biri de zamansız anlarda ruj kırılmalarıdır. Kırılan rujları çöpe atmak yerine kurutma makinesi ile onarın!

Kırılan ruj nasıl düzeltilir çöpe atmak yerine kurutma makinesini kullanın!

En sevdiğiniz rujun zamansız bir anda kırılması artık sizi üzmesin! Malum kozmetik dünyasındaki artış nedeni ile ''Amaaan at gitsin yarın yenisini alırım'' diyemiyoruz. İşte bu noktada kırılan rujunuzu çöpe atmak ve yenisini alma mecburiyene katlanmak yerine rujunuzu onarabilirsiniz! Kurutma makinesi veya çakmağı kullanarak rujunuzu kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz! Nasıl mı? Hadi gelin hep beraber rujlarınızı çöpe gitmekten kurtaralım...

KIRILAN RUJLAR NASIL ONARILIR?

Aceleden ruju çantadan çıkarıp dudağınıza sürmeye çalıştığınız zamanlarda veya çantanıza fazla eşya ile yüklenip kapağından çıkıp kırılan rujlarınızı çöpe atmak yerine onarabilirsiniz! Elmaelma.com okurları için kırılan rujları onarmanın pratik yollarını bir araya getirdik! İşte kırılan ruju onarma yolları...

KURUTMA MAKİNESİ İLE ONARIN!

Rujunuz kırıldı ilk amaç çöpe atmak yerine ruju sonuna kadar açmak olsun. Daha sonra kurutma makinesini çalıştırıp kırıldığı noktaya ruju yaklaştırıp kurutma makinesi ile ısıtarak yapıştırın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta sıralama olmalı! İlk olarak kırılan alt parçayı daha sonra da üst parçayı ısıtarak birleştirmelisiniz. Kırık parçayı ruja tekrar yapıştırdıktan sonra kürdan veya kulak çubuğu yardımı ile pürüzleri düzeltebilirsiniz. Bu kısmı geçtikten sonra tabikide işlem bitmedi! Rujunuzun kırık parçalarını soğutmak için buzdolabında bir gün veya bir gece kadar beklettikten sonra yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. 

ÇAKMAK İLE DÜZELTME

Yukarıda sıralamış olduğunuz aşamaları aynı şekilde kurutma makinesi yerine çakmak da kullanabilirsiniz. Kurutma makinesi genellikle evde yaşanan kazalarda daha çok tercih edilir. Ancak dışarıda yaşanan bu tip kazaların kurtarıcısı genellikle çakmak olmaktadır. Eve geçtiğiniz zaman rujunuzu buzdolabında bekletebilirsiniz.

 

Yorumlar