Cinsellik hakkında doğru bilinen yanlışlar işte 20 şehir efsanesi!

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Herkesin doğruluğuna inandığı ama aslında yanlış olan düşünceleri sizler için hazırladık!

Cinsellik hakkında doğru bilinen yanlışlar işte 20 şehir efsanesi!

Cinsellik hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Herkesin doğruluğuna inandığı ama aslında yanlış olan bazıları kadınları, bazıları da erkekleri ilgilendiren hurefeleri sizler için hazırladık! 

PENİS BOYU İLE AYAK BOYU ARASINDA BİR BAĞLANTI YOKTUR

Penis boyuyla ayakkabı büyüklüğü arasında bir ilişki yoktur. Ayrıca el veya kulak büyüklüğü de penisinizin büyüklüğüyle ilgili ipucu vermez. 

ORTALAMA PENİS BOYU 17CM DEĞİLDİR 

Ortalama penis boyutunun 17 cm olduğu doğruluğu olmayan bir efsanedir. Yapılan 15 farklı araştırma ortalama penis boyutunun 12 cm olduğunu gösteriyor. Amerika Indiana'da 1600 erkekle yapılan araştırmada da bu 14.2 cm çıktı.

KONDOM KULLANMAK DAHA GEÇ BOŞALMANIZI SAĞLAMAZ 

Avrupa ve Amerika'dan 500 erkek ilişki sırasında tam birleşmenin genellikle 5 dakika sürdüğünü açıkladı. İlişki esnasındaki ortalama gecikme süresi 18-30 yaş arası erkeklerde 6.5 dakika olarak açıklanırken bu süre 40-50 yaş arası erkeklerde 4.3 dakika. Kondom kullanılıp kullanılmamasının bu süreye bir etkisi yok.

SPERMİNİZİ ARTTIRAMAZSINIZ

2005'te 6,000'den fazla erkekten alınan örneklere bakılarak bir hafta seks yapmayan erkeklerin sperm miktarının 3.7 ml olduğu, bu oranın seksten bir gün sonra 2.3 ml'ye düştüğü görüldü. Ancak aynı gün tekrar boşalan erkeklerde bu rakam yine 2.4 ml. Ne kadar beklemek istediğinize siz karar verin.

ERKEKLER SARI SAÇLI KADINLARI KUMRALLARA GÖRE DAHA ÇOK ARZULAMAZ

Sarı saçlı kadınların daha fazla seks yaptığı veya daha çok partneri olduğunu gösteren herhangi bir bağlantı yok. Sarışınların yoğun olduğu ülkeler ve kültürler vardır. Ancak sarı saçlı kadınların erkeklere daha çekici geldiği yönündeki bir genelleme yanlış olur.

KADINLAR KEL KALMAYACAK 

Son yıllarda iyice artan kadınların ileride kel kalacağı efsanesi de doğru değil. 2010'da 2400'den fazla kadınla yapılan ankete göre 18-68 yaş arası kadınların 11%'inin saçı hep dökülüyor. Yüzde 20'si hiç saç kaybetmezken 25%'i arada sırada saç döküyor. Kadınlarda saç dökülmesi belli bir olgunluğa eriştikten sonra her yaşta görülüyor.

DAHA BÜYÜK GÖGÜSLER KÜÇÜK GÜĞÜSLERE GÖRE DAHA AZ HASSAS DEĞİLDİR 

Bazı insanlar büyük göğüslerin daha uzun sinirlere sahip olduğunu ve bu nedenle daha az hassas olduğunu iddia ederler ancak bu bilgi de yanlıştır.

SEKS SANILDIĞI KADAR ÖNEMLİ BİR EGZERSİZ DEĞİLDİR 

Tabii kalori yakmaya yardımcı olur ancak herkes o kadar aktif değildir. 30 dakikalık bir seks 85-150 arası kalori yakar ancak daha önce de bahsedilen ortalama ilişki süresini hesaba katarsak (5 dakika) bu oldukça zor.

EVLİ İNSANLARIN MASTÜRBASYON YAPMADIĞI FİKRİ YANLIŞTIR 

Bir diğer araştırma, erkeklerin 98%'inin ayda yaklaşık 12 kez, Kadınlarınsa ayda yaklaşık 5 kez mastürbasyon yaptığını ortaya koyuyor. Evli çiftlerde erkeklerin 85%i kadınlarınsa 45%i mastürbasyon yapıyor.

 KAYNAK: T24

Yorumlar