Ameliyatsız gıdı estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği, ‘’Submental’’ gıdı bölgesindeki fazla yağlardan Sculpsure ile sadece 25 dakikada kurtulabildiğimiz uygulamanın adı.

Ameliyatsız gıdı estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği nedir? Amleiyatsız gıdı estetiği neden gereklidir? Gıdı estetiğinde bölgesel yağlanma tedavisi nasıl yapılır? Gıdı estetiğinde ne yapılmalı? gibi merak edilen soruların yanıtlarını Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman'dan öğrendik. 

AMELİYATSIZ GIDI ESTETİĞİ

‘’Submental’’ gıdı bölgesindeki fazla yağlardan Sculpsure ile sadece 25 dakikada kurtulabildiğimiz uygulamanın adı. Bu bölgedeki yağ azaltımı konusunda FDA onayına sahip olan Sculpsure ile ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle yüz ovali belirginleşiyor ve daha genç bir görünüme kavuşulabiliyor.

GIDI ESTETİĞİ NEDEN GEREKLİDİR?

Uzaktan bakıldığında bir insanın yaşı ve kilosu ile ilgili ilk izlenim yüz ovali değerlendirilerek tespit edilmektedir. Bilmediğimiz bir değerlendirme mekanizması ile gıdısı olan bir insanı biz daha yaşlı ve kilolu olarak algılamaktayız. İdeal kilosunda olan ya da genç bir hastayı bu bölgedeki yağ ve gevşeme rahatsız ediyor. Bu nedenle o bölgeden kurtulmak hastalarımızın daha özgüvenli ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

GIDI BÖLGESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ; 

Bu bölge kişiye göre yağlanma, gevşeme ya da ikisi bir arada görülen bileşik bir problemle karşımıza çıkar. Sorunun doğru tespit edilmesi seçilecek tedavi ve alınacak sonuç için kilit önem taşımaktadır. Yalnızca yağlanma problemi olan hastaya uygulayacağımız yöntemle yalnızca gevşeme ve sarkma problemi olan hastaya uygulayacağımız yöntem farklılık gösterir. Hatta iki problemi aynı anda yaşayan hastalarımıza kombine tedaviler uygulayabiliyoruz.

GIDI ESTETİĞİNDE BÖLGESEL YAĞLANMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Yağları kırmak eskiden beri bilinen birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Lipoliz diye bilinen yağ kırıcı ilaçlar, lazer liposuction, karboksiterapi gibi birçok yöntem ile yağlar kırılabilir. Ancak hiç bir gevşeme sorunu olmayan kişilerde dahi yağlar tek başına kırıldığında içi boşalan bölge gevşek ve sarkık olarak kalacaktır. Bu nedenle hastanın gıdı bölgesi estetiği yapılırken tek başına yağ kıran yöntemler hastayı mutlu etmediği gibi başka bir sorun oluşturmaktadır.

Yağ kırma işlemi sonrası ya cerrahi kesilip alınarak ya da ultherapy, endolift ya da thermilift gibi bir yöntemle alan olarak küçültülmek zorundadır. Sculpsure cihazının özel başlığı submental ise yüksek ısı oluşturarak yağları kırarken oluşturulan ısı yağ kırma sürecinde cildi sıkılaştırabilen tek yöntemdir. Cerrahi işlemlere başvurmak yerine ameliyatsız bir şekilde bu problemine çözüm bulmak isteyen hastalarımız için Submental oldukça konforlu bir uygulama.

GIDI ESTETİĞİNDE NE YAPMALI?

Bölgesel yapılanmanın karakteristik özellikleri ve tedavisi seçilecek uygun ve doğru yöntemle giderilmelidir.

Yorumlar