Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır genetik yapı yaşlanmaya neden oluyor!

Günlük hayatın stresi ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak boyun bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmak için boyun estetiği ameliyatı nasıl olur?

Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır genetik yapı yaşlanmaya neden oluyor!

İş hayatının yoğun temposu, stres ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde kendini gösterdiği gibi boyun bölgesinde de kırışıklıklar oluşuyor. Boyunda meydana gelen kırışıklıklar zamanlar yerini sarkıklığa bırakarak sarkmalara yol açıyor. Boyun germe ameliyatı hakkında ''İyileşme süresi nasıl olur, boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?'' gibi merak edilen sorulara Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç Dr. Kara ca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Metropol şehirlerde yaşamak, yoğun iş temposu, stres, yer çekiminin etkisi, güneş ışınlarına maruz kalma ve en önemlisi genetik yapı yaşlanmaya neden olan faktörlerdir. Bir çok yaşlılık belirtisi öncelikle yüz ve boyunda kendini göstermeye başlıyor. Boyunda meydana gelen kırışıklıklar ve gıdı güzelliği gölgelemeye yetiyor. Ancak boyun germe ile kusursuz bir görünüme sahip olmak mümkün...

Birçok insanda boyun, yaşlanma prosesinin negatif etkilerini gösteren ilk vücut bölgesidir. Kilo veren kadın ve erkeklerde istenmeyen yan etkilerden bir tanesi esnekliğini kaybetmiş, sarkan deri olabilmektedir. Boyun germe operasyonu yaşlanmaya bağlı boyunla ilişkili problemleri düzeltebilir, bu problemler arasında: dolgun gıdık (gerdan), boyun boyunca dikey bantlar ve kas kasında gevşeklik sayılabilir. Boyun germe cerrahisi ile tedavi edilen spesifik problemler üç temel kategoride özetlenebilir.

Sarkık Deri: Deri sarkması yaşlanma prosesinin sık görülen bir etkisidir ve yerçekimi ile de artar.

Kas Sarkması: Platismal bantlaşma olarak bilinen kas sarkması yaşlanma prosesinin bir sonucudur. İki tarafta, boynun tamamında bulunan ince, geniş kas kılıfını (platisma) etkiler. Yaşlanma sırasında boyunun iki tarafındaki kasın kenarı aşağı doğru sarkarak çeneden köprücük kemiğine doğru uzanan iki tane, gözle görülebilen banda sebep olur. Bu deri ve kas sarkmalarına halk arasında kabaca “hindi boynu” deformitesi denmektedir.

Yağ Fazlalığı: Boyun bölgesinde yağ fazlalılığı olan hastaların çenelerinin altında dolgunluk olur ve bunların ikisi çene hattının belirsizleşmesine ve gerdan oluşmasına katkıda bulunur.

Yorumlar