Aşk acısını atlatmanın yolları neler 4 adımda kendinizi daha iyi hissedin!

İlişkilerde inişli çıkışların yaşandığı dönemde ayrılık birçok kişinin sarsılmasına neden oluyor. Peki aşk acısına ne iyi gelir atlatmak için ne yapmalı?

Aşk acısını atlatmanın yolları neler 4 adımda kendinizi daha iyi hissedin!

Aşk acısı birçoğumuz sağından solundan tattığı duygulardan biridir. Söylemesi kolay ancak yaşaması zor denilen sözcükleri ağızda tıkayan bu durumdan kurtulmak ve çok uzatmadan üstesinden gelmek için aklınızda bulundurmanız gereken bazı maddeleri bir araya getirdik. Aşk acısını atlatmak için ilişki ister uzun veya kısa farketmeksizin bitme nedeni sizi derinden sarstıysa uzun uzadıya kendinizi yıpratmanın hiç bir anlmı olmadığını itiraf etmekten başlayabilirsiniz! İşte elmaelma.com okurları için aşk acısını atlatmanın 4 adımı!

KENDİNİZİ AİLENİZDEN SOYUTLAMAYIN!

Hayatta ne kadar çok yanlış yaparsanız yapın sizi koşulsuz şartsız her zaman yanınızda olacak tek kişi ailenizdir. Bu süreçte çoğu zaman yanlış kalmak ve etraftaki insanlardan kendimizi soyutlama yoluna giriyoruz. Ancak bu süreçte yanımızdaki insanlara olan davranışlarımız çoğu zaman farkında olmadan kırıcı ve üzücü olabiliyor. İşte bu noktada her ne kadar acınız büyük olsa bile sizi seven ve size karşılıksız sevgini azaltmayacak olan ailenizle bol bol vakit geçirmek olmalı! Bırakın bu süreçte yanınızda olmak istiyorlarsa olsunlar tepki vermeyin ve iletişimi kesmeyin!

ACININ FARKINDA OLUN!

Hayatınızda olmasına alıştığınız kişinin artık bir daha olmayacak olması sizi üzebilir ancak bu durumun bir süreç olduğunu ve geçebileceğini kendinize itiraf edin. Mesela bu durumu fiziksel olarak hissettiğiniz bir ağrıyı geçirmek için kullandığınız ağrı kesici gibi düşünebilirsiniz. Her zaman kendi kendinizin doktoru olun ve tedavisinin olabileceğini düşünerek acınızın çaresinin olmayacağı düşüncesini bir kenara atın!

ARKADAŞ OLARAK DEVAM ETMEYİN!

'Aman hayatımda olsun da arkadaş olarak kalalım' gibi klişe davranışlardan uzak durun! Ayrılmanıza neden olacak bir karar aldığınız kişiyle arkadaş olarak kalmak aranızdaki sorunun tekrar yaşanmasına sebebiyet vermekten başka bir şey olmayacaktır. Ancak aynı iş yerinde çalışma gibi istisnai durumlar acınızı bir tık uzatsa bile geri vitese hayatınızda yer vermeyin!

YENİ AŞKLARA AÇIK OLUN!

Ayrılık ertesinden hemen gibi başkasını bulun demiyoruz ancak yaşadığınız bu acı size 'Bir daha başkasıyla yapamam, beni onu kadar kimse sevemez' düşünceleri sizi ilerleyen süreçte yeni bir sayfayı kapatmanıza neden olmasın. Her zaman umut vardır diyoruz ve herkes aynı değildir diyerek yeni aşkalara kendinizi kapatmayın diyoruz. Kendinizi hazır hissettiğiniz her an yeni biri için hayatınızda yer açın!

Yorumlar