çocuk Haberleri

Çocuklar ne kadar yemek yemeli?

Hangi yaş çocuk ne kadar yemek yemeli? Çocuk terapisti ve aile danışmanı Hatice Kübra Tongar ebeveynler için merak edilen soruyu yanıtladı!

Çocuğunuz adının söylendiğini fark etmiyorsa...

Çocuklarda işitme kaybı olup olmadığını anlamanın yolları neler? Çocuğunuz adının söylendiğini fark etmiyorsa dikkat! İşitme kaybı olabilir!

İşte çocuklarda boy uzatan yiyecekler!

Çocuklarda boy uzatan yiyecekler neler? Çocuğunuzun uzun boylu olmasını istiyorsanız yedirdiğiniz gıdalara dikkat etmelisiniz. İşte boy uzatan yiyecekler!

Siz de çocuğunuza söz geçiremiyorsanız...

Çocuğunu sürekli uyaran ancak doğru davranış geliştirmesini başaramayan anne ve babalar için Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur 'sabit zihniyet' yöntemini anlattı.

Çocukların ebeveynlerinden en büyük isteği!

Çocuğunuzun sizden en büyük isteği ne olabilir? Uyarıyorum! Hasbro Gaming 'Ebeveyn ve Çocuk Etkileşimi Araştırması' sonuçları bizleri rahatsız edebilir!

Öfkeli çocuğa nasıl davranmalı?

Öfkeli çocuğa nasıl davranmalı, öfke nöbeti anlarında neler yapılmalı sorularına Anne Çocuk Yazarı Deniz Temur pratik çözüm öneriyle yanıt verdi.

Çocuğunuz okulda daha başarılı olsun istiyorsanız...

Çocuğun okul başarısı nasıl artar, aileler okul başarısı attırmak için ne yapmalı? Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur okul başarısını arttırmanın yollarını anlattı.

Yalan söyleyen çocuğa nasıl yaklaşılmalı?

Beyaz veya siyah farketmeksizin çocuğunuzun size yalan söylediğini hissediyor ve kızarak bu yalanı bıraktırmaya çalışıyorsanız yanılıyorsunuz! 

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır?

Bebek kıyafetleri temizliği nasıl olur? Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır? İşte bebek kıyafetlerini yıkarken dikkat etmeniz gerekenler!

Çocuğunuza diş fırçası alırken 3 şeye dikkat!

Çocukların diş yapısı ve rahatça fırçalayabilecekleri diş fırçası alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban yanıtladı.

Çocuğun hangi spora yatkın olduğunu anlamanın yolu bu test!

Çocuğun hangi spora daha yatkın olduğunu anlamak için Nutrigenetik Uzmanı Diyetisyen Şule Arslan ebeveynler için yanıtladı.

Çocuklarda ağrısız anestezi tekniği ile korkuya son!

Doktor korkusu olan çocuklar için ağrısız anestezi yöntemi ile herhangi bir ağrı hissetmeden uygulanabiliyor! Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban bilgilendirdi!

Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır?

Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır? Dışarıda işiniz olduğunda ya da bebeğinizi emzirirken sütünüz arttığında nasıl saklamanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Çocukların azı dişi ne zaman çıkar?

Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban, çocukların azı dişleri ne zaman çıkar? sorusunu merak eden ebeveynler için yanıtladı. İlk azı diş 12-15 ay arasında çıkıyor!

Süt dişlerine kanal tedavisi yapmak mümkün mü?

Süt dişlerinde kanal tedavisi yapmak mümkün mü? Çocuklarda diş sağlığına yönelik tüm merak edilenleri Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban'dan öğrendik.

Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalı?

Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalıdır? Çocuklar çamaşırıyla mı, yoksa çamaşırsız mı yıkanmalı? İşte tüm merak ettiklerinizin cevabı elmaelma.com'da.

Çok Okunanlar
Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor! Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor!
Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula, ters ilişkiye zorlanarak eşi tarafından tecavüze uğradığını söyledi.
Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince... Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince...
Mayıs'da vizyona girecek olan Kulyas Lanetin Bedeli, filminin oyuncusu Kübra Kılınçkaya, rol gereği uğradığı cinsel saldırıdan nasıl etkilendiğini açıkladı.
Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek! Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek!
Oy kullanmaya giderken giydiği taytla eleştirilerin hedefi olan Pınar Altuğ'a Ömür Gedik'ten destek geldi.
Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber! Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber!
Ekranlardan bir süredir uzak kalan güzel oyuncu Ceyda Düvenci, kulağından yaşadığı rahatsızlık sebebiyle hastaneye kaldırıldı.
Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı! Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı!
Ebru Şallı'nın Harun Tan'dan olan küçük oğlu 8 yaşındaki Pars'ın lenfoma hastası olduğunu Oylum Talu'nun programında canlı yayında açıkladı.
Çok Okunan Yazıları
Deniz Temur Deniz Temur
Bebek önderliğinde beslenmeden önce bilmeniz gerekenler
Gökhan Dağıstanlı Gökhan Dağıstanlı
Baba-oğul diyalogları-1
Şeyda Odabaş Şeyda Odabaş
Sanatın en güzel hali karikatür!
Armağan Karagöz Armağan Karagöz
Lofoten Adaları Gezi Notları
Başak Temel Başak Temel
Kanser ve beslenme hakkında bilmeniz gerekenler