çocuk Haberleri

Bebeklere yoğurt nasıl yapılır?

Bebeklere yoğurt nasıl yapılır? Sağlık açısından oldukça faydalı olan yoğurdu bebeklerde nasıl tüketmemiz gerektiğini sizler için araştırdık!

Akran zorbalığına aman dikkat!

Okullarda hızla artan akran zorbalığı çocukları eğitim hayatından soğutabilir. Çocuk gelişimcisi Deniz Temur aileleri akran zorbalığına karşı önlemleri anlattı.

Çocuklara yeme yeme alışkanlığı nasıl kazandırılır bunlara dikkat!

Çocuklara yemek yeme alışkanlığı kazandırılırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte merak edilen soruların yanıtları!

Karne psikolojisinde neye dikkat edilmeli?

karnede sadece notların değerlendirilmemesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlardan ebeveynlere önemli açıklama!

Çocuklarda yüksek ateşle ilgili bilmeniz gerekenler!

Kış aylarında çocuklarda sık görülen yüksek ateş, anne babaları da oldukça endişelendirmektedir. Peki bu durumlarda ne yapılmalı? İşte merak edilenler!

Çocuğun önünde sakın tartışmayın!

Uzmanlar çocukların önünde kavga etmenin ya da yüksek sesle tartışmanın çocukta travmalara sebep olabileceği konusunda uyarıyor.

Çocuklarda günlük ağız ve diş bakımı nasıl olmalı?

Ağız ve diş sağlığını sağlam temeller üzerine oturtmak için çocukluk döneminden itibaren doğru adımların atışmış olması çok önemli. Peki ne yapılmalı?

Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilebilir?

Çocuklara öz güven konusunda doğru yönlendirme nasıl yapılır? Neredeyse tüm ebeveynlerin ortak sorunu olan bu konu hakkında merak edilenlericevapladık.

Çocuğunuz sık sık kusuyorsa dikkat!

Akut ishal olarak bildiğimiz bu hastalık özellikle 0-5 yaş arası çocukları hedef alıyor ailelerin çocuk ishali hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik

Bebeklerde görülen kabızlığın nedeni nedir?

Bebeklerde görülen kabızlığın nedeni nedir? Mersk edilen sorunun cevabını sizler için araştırdık. Bu önerilere aman dikkat!

Coronovirüs çocuklarda depresyona yol açıyor?

Koronovirüs salgınıyla birlikte çocuklarda depresyon görülme sıklığının iki kat arttığını biliyor muydunuz? İşte nedenleri ve yapılması gerekenler!

Devam sütü, çocukların beslenmesinde büyük önem taşıyor!

Büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-4 yaşları arasında tamamlayan çocukların, gelişimleri için doğal içerikli gıdalarla beslenmeli büyük önem taşıyor.

Bu yöntemle bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebileceksiniz!

Bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilir mi? Hamilelikte makas mı bıçak mı testi nasıl yapılır? Merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da.

Çocuklarda ilk diş muayenesi ne zaman yapılmalı?

Diş sağlığı her yaşta büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocuklarda ilk dişin görülmesiyle birlikte diş sağlığı için ilk adımları da atmak gerekiyor

Bebeklerde 1 yaşına kadar görülen sorunları neler?

Bebeklerde göz hastalıkları bir yaşına kadar özellikle çapaklanma, kayma, sulanma, akıntı, kızarıklık ve kanama olarak ifade edilebilir.

Çağın hızla artan sorunu: Erken ergenlik

Dünyada ve ülkemizde erken ergenlik, her yıl hızla artmaktadır. Bu çocukların büyük çoğunluğunda bir neden saptanmamaktadır.

Çok Okunanlar
İşte kanseri bitiren o baharat! İşte kanseri bitiren o baharat!
İşte ülkemizde en çok tüketilen baharatlardan ilk sırada yer alan isotun mucizevi faydaları. Kanseri bile bitirdiği kanıtlandı.
Yeşilçam'ın yıldızından skandal itiraf tecavüzcüsüne aşık oldu! Yeşilçam'ın yıldızından skandal itiraf tecavüzcüsüne aşık oldu!
Yeşilçam'ın yıldız isimlerinden olan Sevtap Parman takıntılı hayranı tarafından tecavüze uğradığını anlattı 'tecavüz vardı ama aşk da vardı' dedi.
Bu hata ayaklarınızda nasır çıkmasına neden oluyor! Bu hata ayaklarınızda nasır çıkmasına neden oluyor!
Nasır neden çıkar? Nasır nasıl geçer? İşte ayak temizliğine yeteri kadar özen gösterilmemesi sonucunda ortaya çıkan nasıra dair tüm bilinmeyenler!
Erkekler yatakta bunları duymak istiyor! Erkekler yatakta bunları duymak istiyor!
Erkekler yatakta nelerden hoşlanır? Erkeklerin yatakta duymayı sevdiği sözler neler? İşte cinsel hayatınızı renklendirebileceğiniz birkaç tüyo!
Vücut ağrılarını anında dindiriyor! Vücut ağrılarını anında dindiriyor!
Güçlü bir antioksidan özelliği olan at kestanesinin vücut ağrılarını dindirmede birebir olduğunu biliyor muydunuz?