Düğün öncesi gelin cilt bakımı nasıl yapılır dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Soğuk havaların yerini sıcak havalara devretmesiyle beraber düğün sezonuda açılmış bulunmaktadır. İşte gelinlerin en özel gecesinde dikkat etmesi gerekenler!

Düğün öncesi gelin cilt bakımı nasıl yapılır dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Belkide bir şeye ''Evet!'' derken hayatımızın en özel günü... Peki bu özel gecede dikkatleri üzerimize toplarken en önemli şey nedir? Tabikide gelinliğin modeli ve düğünün konseptine uygun olup olmaması son derece önemli ancak makyaj bizi geceye özel kılan en önemli adımlardan biri! Ancak kusursuz görünmenin yolu yine ne yazık ki sadece en pahalı makyaj ürünlerinden geçmiyor! Gelin adaylarının kusursuz görünmeleri için tavsiyeler veren Dermatolog Dr. Yelda Bice, bu dönemde sadece yüze yönelik cilt bakımları ile sınırlı kalınmaması gerektiğini söyledi.

 KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN...

Düğün sürecinde olan ve bu özel günde kusursuz görünmek isteyen gelin ve hatta damat adaylarının ihtiyaçları ya da beklentilerine göre hareket edildiğini söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice, “Hızlı ve net sonuç alabileceğimiz işlemleri tercih ediyoruz” dedi. Kişilerin taleplerinin yaş orantısına göre değiştiğini dile getiren Bice, “Genç yaş grubunda fotoğraf ve özel çekimler için hyaluronikasit dolgular ile yaptığımız medikal burun estetiği, çene ve dudak dolgusu, cilt bakımları, damat adaylarında lazer epilasyon ve yine cilt bakımları ön plana çıkıyor. İleri yaşta; sıkılaştırıcı cihaz ve mezolifting, somon DNA’lar, gençlik aşıları PRP uygulamaları ön planda oluyor” ifadelerini kullandı. Bice, yüz dinamiğini yerçekimine karşı eski haline getirdikleri yüz volüm ve dolgu uygulamalarının da hızlı sonuç için tercih edildiğinin altını çizdi.

DÜĞÜN GÜNÜNDE YÜZE YÖNELİK CİLT BAKIMLARI İLE SINIRLI KALINMAMALI!

Gelin adaylarının sadece yüze yönelik cilt bakımları ile sınırlı kalmayıp genel vücut sağlığını da önemsemeleri gerekmektedir. Sağlıklı beslenme ve spor aktivitelerin yetersiz kaldığı ya da zaman olarak sürenin yetersiz olduğu dönemlerde; bölgesel incelmeye yönelik mezolipoliz yöntemleri uygulanabilmektedir. Soğuk lipoliz ile bölgesel yağ hücrelerinin sayısını azaltmak, selülit ve sıkılaşmaya yönelik radyofrekans, lazer ve vakum masaj sistemini birleştiren cihaz uygulamaları devreye girebilmektedir.

SON GÜNE KALMAYIN!

Düğün törenlerinden önce cilt için yapılan uygulamalarla ilgili çok uzun bir süreye ihtiyaç duyulmadığını ancak vücut bakımları ile ilgili 3 ay gibi bir süre yeterli olmaktadır. Hayatınızın en özel gecesinde planlı ve programlı hareket ederek gecenin göz alıcı gelini olabilirsiniz!

Yorumlar