Bacak inceltme egzersizleri nelerdir sadece 3 hareketle...

Bacak inceltme egzersizleri nelerdir? Kalın ve biçimsiz bacaklara sahipseniz sadece bu üç egzersizle bacaklarınız şekle girecek ve incecik olacak!

Bacak inceltme egzersizleri nelerdir sadece 3 hareketle...

Bacaklarınızın kalınlığından şikayetçi misiniz? Ne yaparsam yapayım bir türlü incelmiyor diyenlerden misiniz? Tam olarak doğru yerdesiniz. Sadece 3 hareketle bacaklarınız istediğiniz görünüme kavuşacak ve incecik olacak. Her gün yapmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız bu programı  fitniss eğitmeni Tracey Anderson'dan öğrendik. İşte bacaklarınızı kısa sürede istediğiniz şekle kavuşturacak ve inceltecek egzersiz programı! 

ÖN KALÇA KASLARINI ÇALIŞTIRAN HAREKET

Sırt üstü yere uzanın. Kollarınızı vücudunuzun yanından aşağı doğru serbest bırakın. Her iki bacağınızı da 90 derece dik tutacak şekilde kaldırın. Sonrasında her bir bacağınızı teker teker kırarak yere indirin. Önce birini, sonra diğerini. Bunu yaparken dizlerinizi birbirine yapışık tutmalı ve ön bacak kaslarınızın yandığını hissetmelisiniz. Bu hareketi her bacak için 10 kez tekrar edin. Poz içerisinde bacak değiştirirken üstte kalan bacağınızı mümkün olduğunca düz tutmaya gayret etin.

ARKA KALÇA KASLARINI ÇALIŞTIRAN HAREKET 

Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi vücudunuzun yanından aşağı doğru serbest bırakın. Ardından dizlerinizi birleştirerek ve hafifçe kırarak her iki bacağınızı yukarı ve aşağı kaldırın. Poponuz yerden hafifçe kalkabilir ama bacaklarınızı mümkün olduğunca gergin tutmaya devam edin. Bu hareketi 20 kez tekrar edin.Arka kalça kaslarınızda sıkılaşma ve karnınızda hafif yanma hissi duyuyorsanız  hareketi doğru yapıyorsunuz demektir.

ÜST BACAK KASLARINI ÇALIŞTIRAN HAREKET  

Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi vücudunuzun yanından serbest bırakırken, bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı tekrar aşağı indirirken dizlerinizi bükerek yanlara doğru açın. Böylece bacaklarınız çapraz bir pozisyona girecek. Ardından tekrar başlangıç pozisyonu olarak bacaklarınızı yukarı kaldırın sonra tekrar çapraz yaparak yarı yol inin. Ayaklarınız yere tam değmesin. Bu hareketi de 20 kez tekrarlayın. Bu hareketi yaparken dizlerinizin kontrolünü kaybetmemeye özen gösterin. 

 

Yorumlar