Kum saati vücut tipi nasıl olur hayalinizdeki görünüme kavuşun!

Kum saati vücut tipi nasıl olur? Düzenli olarak uygulayacağınız bu egzersiz programıyla siz de hayalinizdeki vücut tipine kısa sürede kavuşacaksınız!

Kum saati vücut tipi nasıl olur hayalinizdeki görünüme kavuşun!
-A A+

Son zamanların yeni trendi herkesinde bildiği gibi kum saati vücut tipi. Kimileri bu konuda doğuştan şanslı olarak doğuyor. Kimileri de bu vücuta sahip olmanın hayal olduğunu düşünüyor. Her ne kadar genler vücut tipimizi belirlese de belirli egzersizlerle vücudunuzu şekle sokabilecenizi biliyor muydunuz? Peki kum saati vücut tipi nasıl olur? Bu vücuda sahip olmak için nasıl bir egzersiz programı izlenmelidir? İşte bu soruların yanıtını Fitness Eğitimi Direktörü Samantha Clayton'dan öğrendik. Artık kum saati vücut tipine kavuşmak hayal değil! Düzenli olarak izyeceğiniz bu egzersiz programıyla sizde istediğiniz görünüme kavuşacaksınız! 

PAZARTESİ: 

Programa eğimli bir yüzeyde koşarak ya da yürüyerek başlıyoruz. Çünkü bu antrenman kalça ve arka bacakalarınız için ağırlık çalışmak kadar kuvvetlidir. Bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır.  Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de yağ yakmanızı sağlar.

spor yapan kadın

SALI: 

Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri ile güçlü bacak kaslarına, sahip olacaksınız. Hayal ettiğiniz fit ve sıkı vücuda savhip olmanıza yardım edecek bu egzersizlerin herbirini, 15'er kez 4 set halinde yapmalısınız. Zaman içerisinde kaslarınız kuvvetlendikçe bu hareketi elinize su şişeleri ya da dambıl alıp yapabilirsiniz. 

ÇARŞAMBA:

Spor yaparken en önemli şeylerden biri de dinlenmedir. Dinlenmede en az egzersiz yapmak kadar önemlidir. Bu süreçte vücudunuz kendi kendini onarır.Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ise ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.

uyuyan kadın  

PERŞEMBE:

Intevral antrenman kısa sürede yağ yakıp sonuç almanızı sağlayan bir antrenman türüdür. Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlamadan oluşan her bir hareketi sırayla 45 sn boyunca yapın ve 15 sn dinlenin. Bunu 30 dakika boyunca tekrarlayın.

CUMA: 

Sabit egzersizler yağ yakmanıza destek olur. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktivite ile stres atmanızı sağlar. Bisiklete binin, yüzün ya da yürüyün. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.

bisiklete binen kadın

CUMARTESİ: 

Cumartesi günü egzersiz programınızın en ağır günü. Bugün yoğun olarak spor yapın. Bacak ve karın bölgenizi çalıştıracak egzersiz yapmanızda fayda var. Kendinizi bir hafta önceki antemanlarınızdan daha fazlasını yapmak için motive edin.

PAZAR: 

Bu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Sıkı ve fit bir vücuda sahip olmanın yolu istikrardan geçiyor. İstikrarınızı koruyun, antrenman düzeninizi bozmayın. Hiçbir bahane size engel olmasın.