Ekinezya çayı neye iyi gelir nasıl kullanılır bağışıklık sisteminde mucize yaratıyor!

Ekinezya çayı faydaları neler? Ekinezya çayı bağışıklık sistemine iyi gelmektedir. Hastalıklara karşı sadece iyileştirme değil koruma etkisi de bulunuyor!

Ekinezya çayı neye iyi gelir nasıl kullanılır bağışıklık sisteminde mucize yaratıyor!
-A A+

Ekinezya çayı dediğimiz papatya familyasına giren bitki türüdür. Kendimizi halsiz hissettiğimizde hemen elimizin gittiği bitki çaylarından biri olan ekinezya geçmişte kızılderililerle beraber bir çok insanlar tarafından kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alıyor. Elmaelma.com okurları için bağışıklık sistemi üzerinde büyük etkileri olan ekinezya çayının faydalarını sizin için bir araya getirdik.

İçerisinde A, B2, C ve E vitamini bulunan ekinezya çayı içerisinde mineraller bakımından oldukça zengindir. Özellikle bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkilidir.

EKİNEZYA ÇAYI NASIL YAPILIR?

Ekinezya çayını bitki çayı olarak kullanabilmenin yanında kapsül olarak ve tabletini de kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı kuru ekinezyanın içerisine bir bardak kaynar suyu ilave edip ağzını kapatığ yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekledikten sonra çayınız hazır hale gelmiş olacaktır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNDE ETKİN ROL OYNUYOR!

Ekinezya çayının en büyük etkilerinden biri de bağışıklık sistemidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ekinezya çayı mevsim geçişlerinde sıklıkla karşımıza çıkan hastalıklardan olan, nezle, grip gibi hastalıklar üzerinde etkilidir. Antiviral ve antimikrobiyal etkisi ile vücuttaki virüslere ve çeşitli mikroplara karşı savaşır.
Antifungal etkisi ile özellikle herpes virüsü ve kandida mantarı üzerinde olumlu etkileri vardır.
AIDS tedavisinde yardımcıdır. Kronik yorgunluk, halsizlik gibi durumlarda etkilidir.
Migrenden kaynaklanan baş ağrılarını giderir. Kas ve eklem ağrılarına iyi gelir.
Sivilce, sedef gibi cilt hastalıklarına ve deri üzerindeki yaralara da iyi gelir.