Vücudu güçlendirmek için yapılan hareketler neler düz bir zemine yatın...

Vücudu güçlendirmek için yapılan hareketler nelerdir? Vücudunuzun hem güçlü olması hem de fit bir görünüme kavuşması için bazı temel hareketleri vardır.

Vücudu güçlendirmek için yapılan hareketler neler düz bir zemine yatın...

Vücudunuzu hem görünüş olarak hem de çabuk kırılgan olmayan güçlü bir vücuda sahip olmak istiyoruz. Ancak her ne kadar bu isteklerimizin karşılığında çok fazla çalışmamız gerektiği düşüncesi olsa bile 5 temel hareketle hem fit bir görünüm hem de güçlü bir vücuda sahip olabilirsiniz. Elmaelma.com olarak hazırladığımız vücudu güçlendiren temel egzersizlere göz atarak egzerizlere hemen başlayabilirsiniz!

KÖPRÜ KURUN!

Köprü egzersizi ile bedenininizin alt kısımlarını güçlendirin. Düz bir zemine uzanın ve boynunuzun altına bir havlu koyun. Ayaklarınız ve başınız yerde sabit kalmalıdır. Omurgalarınız dümdüz bir şekilde vücudunuzu aşağı yukarı şekilde indirip kaldırın. Bu hareketi 10-15 kez yapın.

DEADLİF EGZERSİZİ İLE BEL VE BACAKLARI...

Bel ve bacakların güçlenmesini bu hareket ile sağlayabilirsiniz. Ağırlıkl ile bu egzersizi yapabilirsiniz. Ağırlığı çömelir vaziyette kaldırıp indirin. Kalçanız geride olmalı ve ağırlığı bel seviyenize kadar kaldırmalısınız. Bu yöntemi 10 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

OMUZ VE KOL KASLARINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN İNCLİNE DUMBELL LATERAL RAİSES EGZERSİZİ

Bu ağırlık kaldırma hareketi ile omuz ve kol kaslarınız güçlenir. Kollarınızı yana doğru kanatlarınızı açarak dumbellı kaldırın. Bu hareketleri 4 set 12 kez yapmanız durumunda omuzlarınızın güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

OMUZ KASLARIN GELİŞMESİ İÇİN...

Omuz kaslarını geliştiren en etkili yöntemlerden biri dumbell presstir. Dumbellı her iki elinize alıp yukarı aşağı kaldırın. Bu hareketi 4 sette uygulayın.

KARIN VE BACAK KASLARINI GELİŞTİRMEK İÇİN...

Bu hareket ile karın kaslarınızın ve bacak kaslarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu hareket için de yüksek bir yere ihtiyacınız var. Sandalyede oturarak da yapabilirsiniz. Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve karnınızı sıkarak bacaklarınızı yukarı aşağı biçimde indirip kaldırın. 4er set ile 15-20 kez tekrar edin.

Yorumlar